Mieszkania blisko Uniwersytetu Jagiellońskiego

Obecnie studenci największych polskich ośrodków akademickich mogą do woli przebierać w szerokiej ofercie mieszkaniowej, zaczynając od akademików, poprzez stancje, kończąc na wynajmie współdzielonych pokoi czy mieszkań.
Przyglądając się studentom Krakowa możemy sprawdzić czego tak naprawdę szuka typowy student. Okazuje się bowiem, że preferują oni jednak wynajem mieszkań lub stancji jak najbliżej swoich uczelni czy chociażby pokoje blisko UJ. Tym samym nie muszą niepotrzebnie wydawać pieniędzy na komunikację miejską, a jeśli jakaś złotówka zostanie im w portfelu, to w czasie, w którym liczy się każdy grosz chętniej spożytkują ją na przyjemności. Mieszkanie blisko uczelni ma także jeszcze inne zalety, można na przykład trochę dłużej pospać przed zajęciami.
Niedługie spacery nie przeszkadzają studentom, ważne, aby w około 30 minut dotrzeć do mieszkania ze swoich ulubionych miejsc. I choć preferują jednak lokum dość blisko swoich uczelni, zwracają również uwagę, aby mieszkać też stosunkowo blisko centrum miasta, dlatego najbardziej popularnymi dla studentów dzielnicami w Krakowie są: Krowodrza, Dębniki, Bronowice i Grzegórzki.
Bardzo popularnym ostatnimi czasy rejonem nierzadko wybieranym przez studentów jest najstarsza część największej dzielnicy Krakowa, mowa mianowicie o Podgórzu. Wynika to z faktu, że wiekowe kamienice zostają odnawiane, remontowane są drogi oraz budują się także nowe apartamentowce. Jednak popularność tej części miasta wpływa także na podwyższenie cen wynajmu mieszkań w tej okolicy.
Mimo wszystko wielu studentów nadal preferuje wynajem mieszkania w kilka osób wraz z innymi studentami, jest to bowiem świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Najczęściej dlatego dwóch znajomych studentów wybiera mieszkania dwupokojowe. Dzięki temu każdy jeśli tylko poczuje potrzebę lub musi poświęcić się nauce może zamknąć się w swoim pokoju w samotności. Z tego względu właśnie lokale całkowicie oddzielne cieszą się największą popularnością. W akademiku niestety trzeba byłoby znosić przez cały czas towarzystwo współlokatora.