Witaminy dla osób prowadzących biznes. Jakie odżywki i witaminy powinny stosować biznesmeni?

Prowadzenie własnego biznesu to ciężkie wyzwanie dla umysłu. Praca pod dużą presją, wymagająca koncentracji i ciągłej uwagi oraz dyspozycyjności wymusza na biznesmenach odpowiednie dbanie o mózg. Aby zapewnić jasność umysłu konieczne jest spożywanie dużych ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych (kwasy omega) oraz witaminy F. Jeżeli przedsiębiorca zaniedba odpowiedni poziom wskazanych kwasów, jego mózg zacznie pracować wolniej i zapamiętanie jakiejkolwiek informacji stanie się o wiele trudniejsze.

Należy też pamiętać o zwalczaniu wolnych rodników poprzez naturalne przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, E, C, żeń-szeń, zieloną herbatę oraz borówkę czernicę. Przyjmowanie wymienionych antyoksydantów pozwoli zadbać o neurony. Biznesmenom, dla których ważny jest nie tylko rozwój firmy, ale też samorozwój poleca się przyjmowanie lecytyny, która to pozytywnie wpływa na pamięć i zwiększa zdolność przyswajania faktów oraz uczenia się. Sprawność umysłu zapewnią też witaminy z grupy B, w szczególności witamina B12 oraz kwas foliowy.

Pozostałe witaminy z tej grupy, zwłaszcza witamina B1 oraz B6 zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się komórek nerwowych oraz zapobiegają depresji. Spożywanie ich jest zalecane zwłaszcza osobom, które żywią się nieregularnie, co często zdarza się podczas prowadzenia własnego biznesu. Nie należy zapominać również o minerałach, takich jak magnez, żelazo oraz cynk. Wskazane substancje pozwalają na zmniejszenie stresu, poprawiają przewodzenia impulsów nerwowych, dotleniają mózg i zwiększają jego wydajność, stopień koncentracji oraz procesy zapamiętywania, pozwalając przedsiębiorcy funkcjonować na najwyższych obrotach.

Odpowiednia witamina c naturalna pomoże Ci w biznesie, sprawdź to.