Czy w Polsce da się zarabiać na bukmacherce?

Jak zarabia bukmacher?

Głównym źródłem dochodów bukmacherów są zyski ze źle obstawionych kuponów graczy niedoświadczonych i tych grających dla przyjemności. Nabywanie doświadczenia kosztuje, nawet wprawieni gracze zaczynali kiedyś od zera, a swoje pierwsze profity czerpali z metody prób i błędów. Druga grupa typuje dla zabawy i wiąże się ze stratą zainwestowanych pieniędzy. Trafienie dobrego wyniku i wygrana finansowa to w ich przypadku tylko dodatkowy bonus z zabawy. To najcenniejszy dla zakładów bukmacherskich profil gracza, ponieważ regularnie traci swoje pieniądze. Jest jednak grupa typerów, która sprawia zakładom bukmacherskim spory problem

Zaawansowani gracze, czyli bukmacherska persona non grata

Pierwszą zasadą wyróżniającą zaawansowanego gracza od początkującego są potencjalne osiągi. Profesjonalista gra przede wszystkim tak, by nie przegrać. Dzięki temu jest bardziej zachowawczy i podejmuje racjonalne zakłady. Niedoświadczony gracz często ulega emocjom, obstawia pod wpływem impulsu, a w przypadku niepowodzenia szybko chce się odkuć, co doprowadza do czarnej serii i całkowitego bankructwa. Zaawansowani i doświadczeni gracze są dla każdego zakładu bukmacherskiego nieproszonymi gośćmi, ponieważ stale czerpią przychody z gry. Na szczęście dla bukmacherów są oni w znacznej mniejszości. A w przypadku spektakularnych sukcesów bukmacher może po prostu nałożyć na zbyt utalentowanego gracza limit. Dojście na szczyt typowania wymaga ogromnej cierpliwości. Zdecydowana większość graczy, po powtarzających się niepowodzeniach zwyczajnie rezygnuje. Sukces osiągają najwytrwalsi.

Własny system

To, co wyróżnia profesjonalnego gracza, to podejście indywidualne do obstawiania. Wykorzystując zaawansowane obliczenia matematyczne, gracze opracowują własny wzorzec obstawiania. Na algorytm postępowania przekłada się masa czynników: suma dostępna do obstawiania, podejmowane ryzyko, wyznaczone kursy, przelicznik walutowy itd. Oczywiście, nie każde powstałe w ten sposób równanie jest idealne. Tutaj także obowiązuje metoda prób i błędów, która początkowo wzbogaca zakład bukmacherski, a dopiero z czasem typera.

Gdzie zasięgnąć informacji?

Jednym z serwisów branżowych o tej tematyce w Polsce jest bukmacherinternetowy.pl, który zajmuje się tematyką bukmacherską.