Świetnie spędzony czas na Korfu

Z całą pewnością miasto Korfu można uznać za najpiękniejszą stolicę wysp Grecji. Jej unikalność doceniło także UNESCO, umieszczając je na swojej liście. Co ciekawe, Korfu często zmieniało właściciela – nie zawsze należała do Wenecjan, ale także posiadali ją Francuzi i Brytyjczycy. Nic więc dziwnego, że miasto to jest tak wyjątkowe i bogate w przeróżne atrakcje turystyczne.

Przewodnik po Korfu – które zabytki warto zobaczyć?

Liczne atrakcje Korfu sprawiają, że turyści lgną do tego miasta każdego roku, przez co Korfu Przewodnik Po Wyspie jest bardzo obleganą osobą. Sama panorama miasta jest niezwykła. To właśnie w najstarszej części Korfu można nadal podziwiać prawdziwą architekturę wenecką. Jak najbardziej warto zobaczyć Starą Fortecę, Kościół św. Spirydona, ulicę Liston (pozostałość po Francuzach), Widok Kanoni monastyr Vlacherna i widok na miasto z Nowej Fortecy oraz Muzeum Sztuki Azjatyckiej, Plac Spianada, Wenecką Studnię, Muzeum Sztuki Bizantyjskiej, Pałac Mon Repo. Z całą pewnością nie brakuje tutaj typowo greckich miejsc, a więc miłośnicy greckich klimatów się nie zwiodą. Podobnie zresztą jest z zakupami – w nowej części znajdują się najróżniejsze sklepy znanych europejskich marek, ale w starej części można bezproblemowo kupić greckie wyroby (m.in. oliwę, likier, wino, miód czy wyroby ze skóry).

Będąc w Korfu, nie można zapomnieć o skosztowaniu tradycyjnych dań tego miasta, które są połączeniem kuchni greckiej i weneckiej. Gdzie można zatem świetnie zjeść? Polecanymi miejscami są: Hrysomallis, Venetian Well, Cofru Sailing Club, Rex, Anemomilos (kawiarnia i restauracja).

Dobra zabawa i czas na relaks

Korfu słynie z dość spokojnej atmosfery, jednakże w przypadku osób preferujących dobrą zabawę w nocy warto udać się bardziej na północ wyspy, gdzie życie tętni także po zmroku. Nie brakuje tam nocnych clubów, w których to z głośników wydobywają się typowo greckie hity. Świetna zabawa gwarantowana. Jeśli natomiast przyjdzie ochota na zrelaksowanie się i odpoczynek, jak najbardziej warto udać się do Kanoni. Strzałem w dziesiątkę będzie wówczas sączenie zimnej greckiej kawy, podziwiając punkt widokowy, będącą wizytówką całej wyspy.