Leczenie kanałowe

Regularne odwiedzanie stomatologa to gwarancja zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu przez wiele lat. Zęby to element naszego wyglądu, który decyduje o tym jak prezentuje się nasza twarz. To one sprawiają, że czujemy się pewnie i mamy wysoką samoocenę, dlatego tak ważne jest skrupulatne dbanie o nie. Wiele osób zapomina jak powinna wyglądać codzienna higiena. Ograniczają ją wyłącznie do szczotkowania, co jest bardzo dużym błędem. Połączenie tej czynności z elementami takimi jak stosowanie nici dentystycznej czy płyn specjalistyczny da najbardziej satysfakcjonujące efekty.

Dużą pomocą w utrzymaniu dobrego stanu uzębienia są badania profilaktyczne. Lekarz co około 3-4 miesiące wykonuje dokładną analizę jamy ustnej, odnajduje wszelkie ubytki i przebarwienia. Na podstawie zdobytego materiału tworzy plan leczenia. Niestety nie każdy pamięta o tym rozwiązaniu i decyduje się na wizytę u specjalisty dopiero w chwili pojawienia się bólu. Dyskomfort to znak, że nasze uzębienie jest zagrożone i konieczna jest szybka interwencja. W wielu przypadkach wystarczy podstawowa opieka, jednak u niektórych stan rozwinął się w taki sposób, że konieczne jest leczenie kanałowe we Wrocławiu.

Zabieg polega na zatruciu chorego zęba poprzez wprowadzenie w jego głąb specjalnego antybiotyku. Następnie po kilku tygodniach można rozpocząć czynności na kanałach. Ząb taki jest bardzo osłabiony i należy na niego szczególnie uważać. Leczenie kanałowe we Wrocławiu to ostateczne rozwiązanie stosowane w sytuacji gdy inne procesy nie są skuteczne. W zakresie usług kliniki Omnident (stomatolog Wrocław) znajduje się także wstawianie plomb, wybielanie, ekstrakcja martwych zębów, piaskowanie oraz ogólna higienizacja. Stomatolodzy podchodzą do każdej czynności w sposób skrupulatny i profesjonalny. Wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności, aby świadczyć usługi na najwyższym możliwym poziomie. Dobierają rozwiązania adekwatne do potrzeb i oczekiwań odbiorców. Każdy pacjent może liczyć na zdobycie informacji na temat swojego stanu uzębienia bądź zaleceń, do których powinien się stosować.