Brudny pies to szczęśliwy pies. Czy aby na pewno?

Pielęgnacja, zabiegi kosmetyczne, dbanie o wizerunek te hasła mają jedno skojarzenie – człowiek. Czy aby na pewno skierowane są tylko dla nas? Co z naszymi pupilami, których często traktujemy jak własne dzieci. Otóż pielęgnacja zwierząt nie powinna być jedynie zachcianką, a wręcz obowiązkiem każdego odpowiedzialnego właściciela. Dbanie o czystość naszego psa jest równoznaczne z jego kondycją zdrowotną i dobrym samopoczuciem. Jak wiadomo nie od dziś na wszelkie problemy najlepsza jest profilaktyka. Systematyczna i odpowiednia pielęgnacja naszych psich przyjaciół uniknie w przyszłości zdrowotnych powikłań.

Hurtownia Groomerska Wiele czynności higienicznych lub pielęgnacyjnych możemy wykonać sami. Regularne czesanie psa dba o wygląd i kondycje jego sierści, a dodatkowo jest świetną metodą na zbudowanie zaufania i więzi z przewodnikiem. Oczywiście warto przemyśleć temat i oddać naszego pupila w profesjonalne ręce dog groomera.

Coraz bardziej modne oraz powszechne jest korzystanie z psich salonów piękności. Nie musimy mieć psa wystawowego, aby zafundować mu pachnącą kąpiel. Do takiej mokrej roboty oprócz zdrowych i specjalistycznych kosmetyków najlepiej sprawdza się wanna groomerska wyposażona w odpowiedni sprzęt dla komfortu czworonożnego klienta. Podczas suszenia i dalszego wykańczania zabiegu stosuje się stół groomerski z hydraulicznym podnośnikiem na różne wysokości. Po wysuszeniu oraz wyczesaniu sierści warto również aby groomer zajął się higieną oczu i uszu naszego pupila, a także sprawdzeniem stanu uzębienia oraz długości pazurków. Dla bardziej wymagających ras m. in. york, maltańczyk, shih tzu przewidziane są bardziej wymagające i wyszukane fryzury. W przypadku psich modelek sierść jest obcinana. Często bywa, że również musi zostać użyta maszynka do strzyżenia psów z różnymi rozmiarami ostrza i trymera.

Bez względu na częstotliwość odwiedzin w salonie, ważne jest aby nasz pies był przyzwyczajany do tego typu zabiegów już od szczeniaka. Pamiętajmy aby wizyta w salonie piękności zawsze kojarzyła się naszym przyjaciołom pozytywnie.