Częste usterki w smartfonach – pęknięty ekran, niedziałający mikrofon

Wystarczyła chwila nieuwagi, a twój smartfon znalazł się w wannie pełnej wody? Biegnąc, urządzenie wysunęło ci się z rąk i uderzyło o twardą nawierzchnię rozbijając ekran w drobny mak? Niestety, wielu użytkowników telefonów komórkowych ma już za sobą takie przykre doświadczenia. Gwarancje z reguły nie obejmują tego typu zdarzeń. Gdzie w takich sytuacjach należy szukać więc pomocy? Warto skorzystać z oferty profesjonalnego punktu naprawczego.

Usterka w telefonie. Czy naprawa się opłaca?

Gdy dochodzi do awarii telefonu komórkowego wiele osób nie podejmuje próby jego naprawy, twierdząc, że jest to nieopłacalne. Zamiast tego wybierają nowy model, a stare, zepsute urządzenie chowają głęboko do szafy. W wielu przypadkach jest to jednak błąd. Ponieważ naprawa usterki, jak na przykład wymiana ekranu, to koszt rzędu stu – dwustu złotych, natomiast zakup nowego urządzenia jest kilkakrotnie wyższy. Dlatego, zanim zdecydujemy się na wymianę sprzętu, warto odwiedzić serwis.

Gdzie szukać pomoc, gdy twój telefon nie chce współpracować?

Do najpopularniejszych awarii w telefonach komórkowych zalicza się między innymi: pobity ekran, niedziałający mikrofon, problemy z naładowaniem urządzenia, zalanie sprzętu. Jeżeli gwarancja nie obejmuje tego typu usterek, warto poszukać sprawdzonego serwisu telefonów komórkowych, który poradzi sobie z tego typu awariami.  Wybierając taki punkt, należy sprawdzić czy posiada on między innymi oryginalne części zamienne oraz czy oferuje gwarancję po naprawie. Przed oddaniem telefonu, warto także dowiedzieć się ile taka usługa będzie kosztowała.

Profesjonalny serwis naprawczy w Warszawie

Serwis telefonów Sony Warszawa oferuje MedicPhone. Firma posiada dwie lokalizacje w Warszawie: przy ul. Dworkowej 5 i Roentgena 46. Serwis oferuje szeroki zakres usług dotyczących między innymi usuwania takich usterek jak: wymiana ekranu, niedziałającego mikrofonu czy baterii. MedicPhone korzysta tylko z oryginalnych części zamiennych oraz posiada specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, który pozwala na szybką naprawę urządzenia. Warto również podkreślić, że naprawa telefonów Sony Warszawa odbywa się w bardzo krótkim czasie. Ze szczegółowym zakresem usług oraz cennikiem można zapoznać się na stronie internetowej www.medicphone.pl.