CZYM SĄ PROMIENNIKI ELEKTRYCZNE I CZY SĄ LEPSZE OD OGRZEWANIA KONWEKCYJNEGO?

Elektryczny promiennik  jest urządzeniem, które najprościej mówiąc – przetwarza energię elektryczną w ciepło, które występuje pod postacią promieniowania infrared (podczerwonego). Wyobraź sobie grzałkę elektryczną, która rozgrzewając się, osiąga kilkaset stopni Celsjusza. W skutek tego, emituje promieniowanie, które niewidoczne jest dla ludzkiego oka. Co więcej, jest przy tym świetnym nośnikiem energii cieplnej.

DLACZEGO TO DOBRA ALTERNATYWA DLA OGRZEWANIE KONWEKCYJNEGO?

Promienniki elektryczne pozwalają nam wprowadzić spore oszczędności zarówno do budżetu domowego, jak i firmowego. Mówimy tu o oszczędnościach rzędu od 30 do nawet 70%! Wszystko zależy od mocy urządzania oraz od tego, jak będziemy z niego korzystać. Co ważne, tradycyjne grzejniki nie stanowią raczej ozdoby pomieszczenia. Tymczasem, elektryczne promienniki występują zarówno w wersji podstawowej, designerskiej, a nawet ozdobnej. Wielu producentów oferuje bowiem przygotowanie malunku na szkle.

Dodatkowo obie metody ogrzewania różnią się między sobą zasadą działania. Tradycyjne grzejniki wykorzystują konwekcję do ocieplenia pomieszczenia. Wprawiają one powietrze w ruch. Przez to unosi się także kurz, który przypalany jest przez gorące grzejniki i wymieszany z suchym powietrzem trafia do naszych płuc, co może mieć negatywne skutki zdrowotne. Dodatkowo, powietrze ocieplane przez grzejniki, ogrzewa mury, a dopiero te, oddając owe ciepło pozwalają cieszyć się nim domownikom, klientom, pracownikom lub wiernym. Co ważne, ogrzewanie konwekcyjne nie pozwala na uzyskanie jednakowej temperatury w całym obiekcie. Najcieplej jest w najwyższych częściach, a najchłodniej tuż, przy podłodze.

Jeśli chodzi o promienniki elektryczne, to te swoim działaniem przypominają promienie słoneczne. Ogrzewają bezpośrednio ściany oraz osoby we wnętrzu, dzięki czemu ciepło odczuwalne jest tuż po ich uruchomieniu. Odpowiednio umieszczony elektryczny promiennik ogrzewa równomiernie całe pomieszczenie.

SKORZYSTAJ Z POMOCY PROFESJONALISTÓW

Jeśli interesują Cię promienniki elektryczne, warto porozmawiać na ich temat z fachowcami. Tych znajdziesz, m.in. na stronie irsystem.pl. Odpowiedzą oni na wszystkie Twoje pytania i w razie konieczności przygotują projekt ogrzewania specjalnie dla Ciebie.