ŚWIAT WIDZIANY ZE SPACERÓWKI

Podczas spacerów z dzieckiem możesz pokazywać mu świat. Aby podróż była przyjemna, potrzebujecie jednak odpowiedniego wózka. Jak wybrać wózki spacerowe Warszawa, aby spełniały oczekiwania i nie zawiodły w kluczowych momentach?

PO MIEŚCIE, CZY W TERENIE?

Jednym z podstawowych kryteriów dobory wózka, oczywiście, poza aspektem bezpieczeństwa jest jego zawieszenie, koła oraz zwrotność. To od nich zależy czy mamy do czynienia ze spacerówką typowo miejską, czy terenową. Wózki dziecięce do jazdy po mieście niekoniecznie sprawdzą się na wsi oraz w lesie. Mogą grzęznąć w piachu, błocie, nie będą tak zwrotne w trudnych, leśnych warunkach, jak ich terenowe odpowiedniki. Wózki spacerowe Warszawa powinny mieć również siedzisko, które jest wystarczająco głębokie, aby dziecko było w nim bezpieczne. Przydają się pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz specjalny pałąk, który zapobiegnie wypadnięciu malucha z wózka. Na to także warto zwrócić uwagę, ponieważ w zależności od modelu kształt oraz głębokość siedziska może być inna.

AKTYWNIE CZY REKREACYJNIE

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest nasz tryb życia. Jeśli jesteśmy osobami aktywnymi, które lubią jogging albo jazdę na rolkach, warto wybrać takie wózki Warszawa, które są dostosowane do uprawiania sportu przez rodziców. Mają one specjalne, ergonomiczne kształty, zwrotne koła oraz poręczną kierownicę. Wyposażone są również w dodatkowy hamulec, który ułatwia zatrzymywanie się. Wózki typowo rekreacyjne, pozbawione są hamulca, a ich daszek może być nieco większy.

KOMFORT

W spacerówce dziecko może obserwować świat. Nie utrudniajmy mu tego! Niezależnie od tego, czy będzie ustawione tyłem, czy przodem do kierunku jazdy może mieć dobrą lub słabą widoczność. Wiele zależy od rozmiarów oraz stopnia rozłożenia daszku. Za duży sprawi, że dziecko nie będzie mogło cieszyć się widokiem. Zwróćmy również uwagę na siedzisko oraz pasy. Dziecko powinno być w nim bezpieczne, ale jednocześnie móc się ruszyć.

Jeśli szukasz odpowiedniego wózka dla swojego dziecka, koniecznie zajrzyj na stronę wozki-foteliki.pl. Znajdziesz tam najnowsze modele, dostępne na rynku. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort dziecka. Masz problem z dokonaniem samodzielnego wyboru? Napisz lub zadzwoń do obsługi sklepu. Z pewnością specjaliści pomogą w dobraniu najlepszej opcji.