Program księgowy SKP

Mała księgowość z SKP

W dzisiejszych czasach dostrzec możemy naprawdę dużą ilość prywatnych przedsiębiorstw. Otwierając swoją działalność, wiele ludzi spełniło w tym momencie swoje marzenia z dziecięcych lat. Zawsze chcieli być szefami, samymi dla siebie. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które nie lubią być kontrolowane. Swobodnie mogą dobierać sobie współpracowników. Musimy jednak wziąć pod uwagę to, jak duże ma być nasze przedsiębiorstwo. W Polsce nie ma przeciwwskazań, co do zakładania własnego biznesu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób młodych, które mają pomysł na siebie i od razu chcą rozpocząć pracę. Wiele z nich rezygnuje, jednak z tego pomysłu, ponieważ ich obawy o to, że nie posiadają wystarczającej wiedzy przerastają ich. Odstraszać może ich także wizja załatwiania wielu formalności, która zazwyczaj okazuje się niezwykle kłopotliwa. Na szczęście w Polsce pomimo tylu papierkowych spraw, mamy duży wybór form działalności. Najczęściej wybieraną z nich jest jednoosobowa działalność, bądź spółka cywilna. Prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej zajmuje się osoba fizyczna. Kiedy zechce uzyskać takowy status przedsiębiorcy, wcześniej potrzebować będzie dowodu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli zdecydowalibyśmy się założyć przykładowo osiedlowy sklep, w którym sprzedawany byłby alkohol, z rozpoczęciem działalności musielibyśmy czekać do momentu, w którym nie otrzymalibyśmy koncesji. Po załatwieniu wszystkich papierkowych spraw, możemy ruszać z działaniem.

Teraz wyjaśnijmy, czym właściwie jest spółka cywilna. To jedna z najczęściej zawieranych umów, jakie istnieją w polskim prawie. Nie posiada ona osobowości prawnej. W tym wypadku podmiotami prawa zostają wspólnicy tworzący tę spółkę. Od jednoosobowej działalności gospodarczej różni ją to, że ma nieco więcej właścicieli. Dużym ułatwieniem dla tych dwóch przypadków, jest możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości. W obu przypadkach będziesz mógł korzystać ze składek z tytułu ZUS. Dzięki temu, przez pewien okres czasu nie musimy płacić pełnych składek emerytalnych. Ale czas ten mija bardzo szybko i niestety, ale będziemy musieli zdarzyć się z rzeczywistością. Na całe szczęście istnieje pewna firma, która w swojej ofercie proponuje ciekawy pomysł rozwiązania właśnie finansowych spraw. Na ich stronie internetowej znajduje się księga podatkowa. To właśnie tutaj znajdziesz wszystkie przydatne rzeczy związane z rachunkami twojej działalności. Na pewno interesuje Cię, czym zajmuje się to Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT. Odpowiedź jest jedna. Już od ponad dwudziestu lat tworzy dla nas nowoczesne programy biznesowe. Dzięki nim, tak wielu przedsiębiorców nie musi ślęczeć nad fakturami i innymi tego typu rzeczami. To, że tak wielu klientów jest nimi zainteresowanych sprawia, że jest on na bieżąco poprawiany i ulepszany. Ten program dla biur rachunkowych spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Program księgowy SKP znajdujący się na naszej stronie to program księgowo-podatkowy. Skierowany został on do małych i średnich firm, które rozliczają się na podstawie księgi przychodów i rozchodów. Dzięki częstym aktualizacjom, jest on na bieżąco z rynkowymi wymaganiami. Z użytkowania tego programu płynie wiele korzyści. W pierwszej kolejności jest on oszczędny, ponieważ kosztuje zaledwie sto dziewiętnaście złotych. Sam wybierasz funkcję, których potrzebujesz, dzięki czemu nie przepłacasz. Po drugie jest on wygodny, posiada nielimitowane wsparcie oraz jest dziecinnie prosty w obsłudze. Sprawia to, że aby z niego korzystać, nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy. To właśnie to powoduje, że twoja mała księgowość z SKP działa naprawdę sprawnie. Książka przychodów i rozchodów w tym programie ma swój udział, ponieważ to w nim możesz bez problemu wybrać formę opodatkowania. Udział będzie w najbliższym czasie rozliczony na podstawie księgi podatkowej oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Kpir program umożliwia wyliczenie miesięcznej, bądź kwartalnej zaliczki na podatek dochodowy. Jednak moduł programu to nie tylko księga podatków i rozchodów.

To także podatek VAT, który w tym programie zostanie zapisany w formie rejestrów sprzedaży i zakupów towarów handlowych. Znajdzie się też tutaj opcja fakturowania, dzięki czemu wystawianie i tworzenie sprzedażowych dokumentów stanie się banalnie proste. SKP posiada także bogaty moduł płacowy. Można w nim między innymi prowadzić karty płac, automatycznie księgować wynagrodzenia oraz kontrolować daty badań lekarskich pracowników. Naprawdę znajduje się z tym programie wszystko, co konieczne jest to łatwiejszego prowadzenia działalności. Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył swoją własną firmę. Kiedy podejmiesz już decyzję, wybierz nasz program księgowy. Znacząco ułatwi on pracę księgowym, jak i tobie. Wyjdź przed szereg. Wykorzystuj do swoich działań tylko pomocnych opcji. Dzięki nim twoja działalność będzie na najwyższym poziomie. Gorąco zapraszamy!