Zarządzasz magazynem? Ten program jest dla Ciebie!

Prowadząc własne przedsiębiorstwo  z magazynem towarów konieczne  jest utrzymanie  chronologii w dokumentacji magazynowej.   Przy ciągłym  przepływie towarów i bieżącej obsłudze kontrahentów    łatwo  o chaos. Dlatego też, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej  niezastąpione jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to  aplikacja przeznaczona do obsługi magazynu w małych i średnich przedsiębiorstwach.  Jest nie tylko  bardzo łatwy  w obsłudze, ale także  niezwykle praktyczny.  Świetnie  sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala  utworzyć takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu  – WZ, przyjęcie magazynowe  – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW,  przychód wewnętrzny –  PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd.  System   umożliwia generowanie, przechowywanie i zarządzanie setkami takich dokumentów. Są one odpowiednio  klasyfikowane  i sortowane,   dzięki czemu prezentowane  są w  jasny sposób nawet przy ich dużej ilości.  Każdy element dokumentacji  jest automatycznie  zapisywany w pamięci, aby można było do niego wrócić i nanieść ewentualne poprawki.   Każdemu z dokumentów system nadaje niepowtarzalny numer, co pomaga w późniejszym jego odszukaniu.  Program do magazynu LoMag pozwala administrować dowolną ilością magazynów, które działają całkowicie niezależnie.  W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn.

System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel.  Ponadto   daje możliwość zarządzania  kilkoma  firmami z jednego komputera. Każdy towar umieszczony w systemie może mieć dowolną jednostkę miary i należeć do dowolnego magazynu.  Program magazynowy nie tylko daje możliwość wykorzystania każdej istniejącej jednostki miary,  ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu  uproszczenia  przesunięcia towarów między magazynami wprowadzono  dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić uciążliwego  generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość przechowywania  nieograniczonej ilości towarów.  System obsługi magazynu LoMag  jest oparty o najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie skupiono  się  szczególnie na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i bezproblemowe  prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym  system magazynowy  doskonale  współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami.  W jednej firmie może być aż kilkanaście stanowisk z zainstalowaną aplikacją. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów.  Czołowym zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi, przede wszystkim  sprzedażą i dostawą. Umieszczenie  danych każdej z tych operacji jest niezwykle  proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny  mogą być wyświetlane z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik sam może zdecydować,  z jaką dokładnością wartości te system ma  prezentować. Zarządzanie magazynem  niebywale usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu. Tworzone są one w oparciu o faktyczny stan magazynu.   System powiadamia  użytkownika o  rozbieżnościach  między stanem w programie a faktycznym stanem magazynu.  Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo  interesującą  funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest wprowadzenie  przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości  znajdujących sie w systemie towarów. Funkcja ta jest niezwykle  praktyczna,  aby w systemie odtworzyć  realne  zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu umożliwia także  wygenerowanie raportów według  wybranych  kryteriów. Można utworzyć raport z konkretnego  dnia, a nawet z  danej godziny. System uwzględnia  także dokonane korekty. Oprogramowanie  jest  zaadaptowany  do  wymagań użytkownika również  pod względem informacji o kontrahentach.

Pozwala on na utworzenie  bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także wyszukać  danego kontrahenta według  dowolnych danych. System wprowadza dodatkowo  ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu  zwiększenia funkcjonalności programu LoMag  jego twórcy wprowadzili  możliwość dostosowania  dokumentów  i raportów do  własnych  potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie szablonów  własnych dokumentów  wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet, umożliwia  import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo usprawnia  zarządzanie magazynem. To aplikacja  nadzwyczajnie prosta w obsłudze,  efektowna, niezawodna i  praktyczna. Jest ona doskonale dostosowana  do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji  niezbędnych  w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest systematycznie  ulepszany poprzez aktualizacje, aby sprostać  oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.  Pozwala oszczędzić czas i  maksymalnie usprawnia zarządzanie magazynem. Warto  wyposażyć w niego swoją firmę.