Podolog pomoże Ci pozbyć się przykrych problemów ze stopami

Stopy to części ciała, podejmujące co dzień największy wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków dziennie, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Właśnie z tego powodu są wyjątkowo narażone na urazy i podrażnienia. Niewygodnie lub źle dobrane buty, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że bóle stóp są niezwykle powszechne. Skóra stóp, choć jest dość gruba, niezwykle łatwo ulega wysuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To właśnie sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych w czasie chodzenia.


Każdy ból stopy i dyskomfort zmienia wzorzec chodu, który wpływa na nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego po pewnym czasie problem, którego początek przejawiał się w bolesnej stopie, może dotykać na przykład biodra, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Źródeł bólu i chorób stóp jest bardzo wiele i nie zawsze są powiązane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najczęstsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zwykle, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają intensywnej pielęgnacji bądź, gdy w czasie chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na samym początku sięgamy po domowe sposoby. Drugim krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi większość gabinetów kosmetycznych nie będzie w stanie sobie poradzić, wtedy może udzielić nam pomocy tylko profesjonalny podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszystkie zabiegi podologiczne mają bardzo różny charakter, więc wymagają od osoby praktykującej ten zawód szerokiej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: chirurgia, dermatologia, ortopedia, opatrywanie ran, wykonywanie opatrunków ortopedycznych i diabetologia. Podolodzy wyjątkowo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze raczkującą dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.
Zabiegi podologiczne są kierowane przede wszystkim dla osób ograniczonych ruchowo, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, zmagających się z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana również do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak brodawki grzybicze, modzele, odciski, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się też indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zrogowaciałego naskórka, indywidualnym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem bolesnych miejsc rekonstrukcją paznokci i leczeniem pękających pięt.


Jeśli zatem zmagacie się z bolesnymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi przez nią świadczone są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama ciągle poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby pomagać coraz większemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie również współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia wynik terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać klienci w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się także zabiegi kosmetyczne. Jest to jedyna taka okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odcisków, wrastających paznokci, czy pęknięć na zgrubiałej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby zaoszczędzić sobie bólu i ewentualnych następstw w postaci problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zadbać o stopy, żeby były zdrowe, zadbane i mogły służyć nam przez resztę życia.