Serial „Dexter” online

Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszy się serial „Dexter„. Jego tytułowy bohater – Dexter Morgan – jest laborantem na posterunku policji w Miami Metro Police Department. Z pozoru jest poczciwym i sympatycznym człowiekiem oraz przykładnym obywatelem. Jego prawdziwa natura daje o sobie znać nocą, gdy bez skrupułów morduje tych, którzy są nieuchwytni dla wymiaru sprawiedliwości. W rolę Dextera wcielił się Michael C. Hall, a pierwszy sezon serialu powstał na podstawie powieści „Demony Dextera” Jeffa Lindsaya.

Jako kilkuletni chłopiec Dexter był świadkiem okrutnego morderstwa, którego ofiarą padła jego matka. Niedługo potem został przygarnięty przez policjanta Harry’ego, który zauważywszy jego mordercze zapędy ( będące wynikiem traumatycznych przeżyć z dzieciństwa) postanowił nauczyć go pewnych zasad postępowania. Zasady te Dexter nazywa „kodeksem” i postępując według niego zabija tylko tych, którzy sobie na to zasłużyli. Harry to jedyna osoba, która wie, że Dexter jest seryjnym mordercą zabójców. Po jego śmierci Dexter zostaje sam ze swoją mroczna tajemnicą i żądzą krwi. Jest tak jednak do czasu.  Okazuje się, że jest jeszcze ktoś, kto zna sekret bohatera. Musi on zrobić wszystko, aby prawda o nim nigdy nie wyszła na jaw…

Ktoś, kto nie oglądał serialu mógłby pomyśleć, że śledzenie losów mordercy nie może być interesujące. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ postać Dextera jest skonstruowana w tak genialny sposób, że widz kibicuje mu z całych sił. Bohater budzi sympatię i trudno nazwać go mordercą czy potworem. Jest przystojny, inteligentny (nawet genialny), ma fantastyczne poczucie humoru i nie da sie go nie lubić.  Stąpa jednak po cienkiej granicy między dobrem a złem. Jest seryjnym mordercą,  ale morduje tylko zabójców i zwyrodnialców, co paradoksalnie czyni świat bezpieczniejszym. Wymierza on sprawiedliwość na własną rękę.

Niestety zbrodnia doskonała nie istnieje, więc śledzimy losy bohatera w nadziei, że przestanie mordować, ale scenariuszy może być wiele. Być może Dexter nie będzie w stanie utrzymać na wodzy swojej żądzy krwi i jego ofiarami zaczną padać niewinni ludzie. Może również zostać złapany przez wymiar sprawiedliwości i trafić do więzienia. Czy będzie wierny swojemu kodeksowi? Czy uda mu się utrzymać swoje drugie oblicze w sekrecie?

Tego wszystkiego możemy dowiedzieć się jedynie oglądając serial. Pewne jest tylko jedno: Dexter jest najbardziej uroczym i najsympatyczniejszym seryjnym mordercą w historii kina.