Urządzenie do wentylacji z filtrem aktywny węgiel

Według najnowszych statystyk z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej aż 33 niestety znajdują się w naszym kraju. W niektórych polskich miastach dopuszczalne normy zanieczyszczeń przekraczane są nawet kilkakrotnie. Smog utrzymujący się na ulicach zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale także i życiu. Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, że przewlekły, długotrwały kaszel, problemy z zatokami czy częste bóle głowy spowodowane są właśnie tym zjawiskiem.

Najbardziej odczuwalny jest jesienią i zimą, kiedy to oprócz standardowych zanieczyszczeń z fabryk, spalin samochodów oraz wyziewów komunikacji miejskiej dodatkowo dochodzą efekty uboczne ogrzewania mieszkań nieodpowiednim opałem.
Początkiem walki z panującym w wielu miastach smogiem ma być zakaz palenia węglem w domach. Nie będzie to jednak takie proste, gdyż są osoby biedne, których zwyczajnie nie stać na odpowiednie paliwo czy też piece dobrej jakości. Chcąc ogrzać siebie i swoją rodzinę, robią to w taki sposób, aby ponosić jak najmniejsze koszty paląc w czymkolwiek i czym popadnie.


Wiele polskich miast walcząc ze smogiem i chcąc poprawić czystość powietrza ogłosiło dni darmowej komunikacji miejskiej. Władze miast mają bowiem nadzieję, że wielu ludzi przekona to do pozostawienia swoich samochodów w domach, dzięki czemu na ulicach będzie mniej zanieczyszczeń komunikacyjnych. Niestety przy bezwietrznej pogodzie wszystkie niebezpieczne dla naszego zdrowia pyły nadal będą wisieć w powietrzu. Otwierając okna czy drzwi zanieczyszczone powietrze trafia do naszych domów i mieszkań. Tym samym powoduje, że mamy bardziej zanieczyszczone powietrze w domach niż na zewnątrz. Jak w takim razie powinniśmy z tym walczyć?

Na szczęście dostępny jest obecnie szeroki wybór urządzeń, które odpowiadają za filtrowanie powietrza w domu czy mieszkaniu. Filtry do wentylacji, bo o nich mowa posiadają bardzo dużo funkcji, jednak jeśli chcemy walczyć ze smogiem warto zainwestować w urządzenie zawierające filtry węgla aktywnego. Przykładem takiego rozwiązania jest filtr TRIMBOX NO2, który nie tylko neutralizuje cząsteczki smogu, ale również  skutecznie likwiduje kurz oraz zarodniki grzybów i pleśni. Dzięki niemu przy utrzymujących  się na zewnątrz zanieczyszczeniach  chociaż w domu nasza rodzina będzie mogła oddychać czystym powietrzem.