Masz niedrożną kanalizację?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w momencie kiedy zaczynają się zdarzać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję pełni ona w naszym domu. W dodatku jeśli właściwie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas spotkać niemiłe zaskoczenie.

Z czasem w domowej kanalizacji zbiera się bowiem bardzo dużo różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Zwłaszcza w żeliwnych rurach stosowanych w starego typu instalacjach nagromadzone zanieczyszczenia wraz ze żrącymi specyfikami do udrażniania zatorów wchodzą w reakcję chemiczną tworząc skomplikowany do usunięcia kamień. Z tego względu nie jest wskazane w przewodach starego typu używanie środków chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy tylko starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego korzystania trudności z drożnością trafiają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu właściwie dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zmniejszyć ryzyko zapchania rur. Istotne jest, aby nie zapaskudzić odpływów pozostałościami jedzenia, które mogłyby wylądować w syfonie, w tym celu trzeba usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też zabezpieczyć odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych niewielkimi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich dostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne zazwyczaj zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy również uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego rozpuszczonego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przechodzi ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z różnymi innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją też inne przyczyny zapychania się rur kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane gafami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice łączy przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w sytuacji gdy nie będziemy z niej należycie korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz błędy w eksploatacji są najczęstszą przyczyną powstawania zatorów w kanalizacji.

Powinno się dlatego profilaktycznie raz na jakiś czas przeczyścić zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem pozytywnie na drożność przewodów. Bardzo popularne jest również wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu szkodliwych właściwości, które charakteryzują preparaty chemiczne.

Gdy pojawią się jednak takie sygnały jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już po części zapchać. Trzeba już wtedy ustalić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby uchronić przed jej całkowitym zapchaniem. Jeśli taki zator nie powstał daleko w rurach być może należy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi zapchanymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie szukamy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi świadczone przez firmę są bardzo dobrej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi znanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną załogę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko przyjeżdża na miejsce awarii i likwiduje przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa przewodów sanitarnych to jest właśnie to w czym zakład się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia także kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest też co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Obszar działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale też takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.