Potrzebujesz pomocy pielęgniarki w swoim domu?

Lista chorób, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Te najgorsze to między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Bardzo ważne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to czasami ogromne wyzwanie i niekiedy wiąże się z reorganizacją całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Są świadomi bowiem, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Zajmowanie się osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się wyłącznie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale także z posiadaniem pewnej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy, którzy są pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego aplikowania kroplówek, w celu przetoczenia dużej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy przez kroplówkę podawane są jedynie preparaty, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta w ich skład wchodzą różne proporcje witamin, wartości odżywczych czy podstawowych pierwiastków. Kroplówki Gdynia  są też podawane przy bardzo ciężkich schorzeniach jako element stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być podawane w sposób specjalistyczny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane wyłącznie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki posiadające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to niemalże bezboleśnie. Doskonale poradzą sobie też ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Opłaca się dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze bardzo dużo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu również podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania krwi, zdjęcia szwów czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność zawodowej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która niejednokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.