Znajdź dobry podkład pod panele

Jaki podkład pod panele powinniśmy wybrać? Mnóstwo osób zadaje sobie to pytanie gdy zamierza zmienić podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które podają, że panele podłogowe można czasami układać nawet bez podkładu. Jednak jest to bardzo błędne stwierdzenie, a podkład należy położyć pod każdą podłogą stworzona z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko przeciwdziałają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, dzięki czemu przedłużają jej żywotność, ale w głównej mierze gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Przymierzając się do położenia paneli we własnym domu nie powinniśmy wcale zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem w pierwszej kolejności rozważyć jaki rodzaj podkładu będzie właściwy, aby gwarantował nam wspaniałą izolację cieplną oraz akustyczną. Istnieje na rynku wiele przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak dają gwarancję pełnej satysfakcji z ich zastosowania.

Przed ostatecznym wyborem podkładu warto zwrócić uwagę na dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze wcale pod uwagę. Mogą mieć one bowiem olbrzymi wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się najlepszy do naszego domu. Jeśli na przykład mamy zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany odpowiedni podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Materiały te cechują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Ma on bowiem najniższy opór cieplny, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad nieogrzewanym pomieszczeniem lub słabo izolowanym, a nie posiadamy ogrzewania podłogowego, warto zainwestować w dobry podkład pod panele, który niewątpliwie zrekompensuje nam straty ciepła. Wspaniałym rozwiązaniem będzie tutaj podkład stworzony z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele zwrócą uwagę pewnie na inną bardzo ważną dla nich rzecz, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Zdają sobie oni bowiem sprawę jak z piętra poniżej rozchodzą się różnego rodzaju dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze rozmowy sąsiadów czy figle ich dzieci. Równie dobrze w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy też zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie zupełnie wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować stosując podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, na pewno znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Przedsiębiorstwo to posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli jednak zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.