Na co uważać nosząc doczepiane włosy?

Przedłużanie i doczepianie włosów stało się w ostatnich latach bardzo modne i wciąż zyskuje na popularności. Zdecydowana większość osób, które korzystają z tego typu zabiegów fryzjerskich doskonale orientuje się na co uważać nosząc doczepiane włosy. Niestety zdarzają się jednak Panie, które żałują tego, że przedłużyły włosy, gdyż po pewnym czasie straciły one kolor lub zaczęły się plątać w kołtuny. Winą takiego stanu rzeczy jest niewiedza, ponieważ kobiety kierowane pragnieniem posiadania długich włosów nie pokusiły się o to, aby dowiedzieć się jak o takie włosy dbać.

Należy pamiętać, że włosy dopinane wymagają bardzo dużej troski. Istnieje wiele czynników zewnętrznych, które mogą powodować ich odbarwianie się. Szczególną troską należy otoczyć włosy w kolorze blond, które w pewnych okolicznościach mogą odbarwiać się na pomarańczowo.

Należy pamiętać, że nawet jeśli nasze przedłużane włosy wykonane są z włosów naturalnych – to są one martwe. Nie jest to żywy rosnący włos, który potrafi  się zregenerować, bądź za pomocą suplementów możemy odżywić go od wewnątrz. Niestety w przypadku przedłużonych włosów nie ma takiej możliwości. Musimy więc otoczyć je szczególną troską, aby mogły służyć nam jak najdłużej. Włosy wykorzystywane do wykonywania przedłużek są najpierw odbarwiane, a następnie pigmentowane przy wykorzystaniu specjalnych chemicznych farb, dlatego właśnie mogą tracić kolor. Ich największym wrogiem jest beta-karoten, który jest składnikiem kremów do opalania, a także wielu innych kosmetyków. Należy zadbać o to, aby dopinki nie miały kontaktu ze skórą wysmarowaną kremem. Wszelkie odbarwienia są bardzo trudne do usunięcia. W okresie letnim przedłużane włosy są szczególnie narażone na zniszczenie, ponieważ szkodzi im także woda morska i chlorowana, solarium oraz sauna. W saunie najlepiej jest związać włosy w kok, aby nie miały one kontaktu ze skórą. Po wyjściu z niej należy włosy dokładnie umyć i użyć specjalnych odżywek i preparatów do włosów przedłużanych. To samo należy zrobić po kąpieli w wodzie słonej i chlorowanej.  Jeśli wybieramy się do solarium trzeba pamiętać, aby podczas opalania mieć włosy owinięte ręcznikiem, ponieważ promienie UVA mogą zmienić kolor dopinek.

na co uważać nosząc doczepiane włosy

Pamiętajmy zatem, że zanim zdecydujemy się na zabieg przedłużenia włosów, powinniśmy dowiedzieć się  jak o nie dbać. Być może  tryb życia jaki prowadzimy nie będzie sprzyjał ich odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli dużo pływamy, uprawiamy sport, często podróżujemy w gorące rejony świata  i spędzamy mnóstwo czasu na słońcu oraz wietrze – musimy liczyć się z tym, że nasze przedłużone włosy mogą kiepsko to znosić. Na szczęście  na rynku dostępna jest cała gama kosmetyków stworzonych z myślą o pielęgnacji włosów doczepianych. Nie zastąpią one odpowiednich warunków w jakich włosy powinny być utrzymywane, ale z pewnością choć trochę pomogą przedłużyć czas ich świetności.