Zachowaj wspomnienia na dłużej

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modną metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Stworzona została przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką sławę. Jej ogromną konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak mimo, iż rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały bitwę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach mniej skomplikowanym rozwiązaniem, a po za tym miał bardziej przystępną cenę. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta wideo była dedykowana szczególnie do użytku domowego. Jednak z czasem powstało bardzo dużo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego użytku. Półki w tych miejscach wręcz uginały się od znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak równocześnie z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a przede wszystkim łatwiejsze rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W porównaniu do nowych rozwiązań odtwarzanie kaset VHS okazało się znacznie bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Nowe możliwości sprawiły, że zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety wciąż bardzo dużo osób posiada jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które są odtwarzane jedynie za pomocą magnetowidu. W dodatku współczesne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartych tam filmów, a na wielu z nich zapisane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co w takim razie najlepiej zrobić?
Na szczęście nie musimy się tym martwić. Na rynku mamy współcześnie bardzo dużo zakładów zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które wykorzystujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te bez problemu pomogą nam przekształcić filmy utrwalone na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim w każdej chwili będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie polepszymy tym jakości naszych filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej praktykowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane profesjonalnie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających odpowiednią wiedzę, niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to skomplikowane działanie. Jednak warto powierzyć je profesjonaliście. Bardzo dobrym przedsiębiorstwem, które zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. W dodatku cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają także w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.