Idealne podkłady pod panele

Wiele osób, które właśnie zamierza położyć nową podłogę w swoim mieszkaniu, wybiera niejednokrotnie panele podłogowe. Z pewnością skłania ich do tego dość niska cena w porównaniu z podłogą z litego drewna. Po za tym profesjonalnie położone panele będą prezentowały się naprawdę dobrze. Przy ich wyborze skupiamy się niestety przede wszystkim na wzorze i barwie, aby komponowały się doskonale z całym wystrojem wnętrza. Jest to niewątpliwie bardzo ważne, zapominamy jednak o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, która jest praktycznie nieodłączną częścią paneli podłogowych. Mowa mianowicie o odpowiednim podkładzie pod nie.

Wiele osób świadomie rezygnuje z tego rozwiązania, uważa bowiem, że jest to mało istotna rzecz. Niektórzy za podkład uważają jeszcze tak zwaną „piankę” i nie przywiązują do niej większej wagi. Utkwiło to jeszcze w świadomości Polaków z czasów, gdy to pianka właśnie była standardowym podkładem stosowanym pod panele.

Jednak w praktyce „pianka” nie jest dobrym wyjściem. Kiedy na rynku nie było alternatywnych rozwiązań, był to jedyny produkt zalecany pod podłogę pływającą. Obecnie czasy się zmieniły i mamy dużo większy wybór tego typu produktów. W dodatku mają one dużo większe właściwości tłumiące nie tylko odgłosy kroków, ale także i inne tego typu dźwięki. Podkład wyciszający pod panele, bo o nim mowa to wspaniałe rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej pochłania on różnorodne dźwięki transmisyjne emitowane piętro poniżej. Dzięki czemu gwarantuje nam niespotykany do tej pory komfort chodzenia po podłodze. Osoby, które wcześniej nie były pozytywnie nastawione do paneli podłogowych z pewnością przekona zastosowanie odpowiedniego podkładu wyciszającego. W dodatku wiele z nich nadaje się również do stosowania na ogrzewanie podłogowe. Wybierając jednak odpowiedni podkład tego typu , warto zwrócić uwagę na właściwy współczynnik przewodności cieplnej podkładu.

Niezależnie jednak jakiego podkładu szukacie, z pewnością znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24net. Szeroki asortyment produktów sprawi, że w jednym miejscu zaopatrzycie się nie tylko w podłogę i podkład, ale także pozostałe elementy potrzebne do wykończenia podłogi.