Czy Twoja sieć WiFi pracuje prawidłowo?

Wielu ludzi współcześnie nie wyobraża już sobie normalnego funkcjonowania bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go też w swoich nowoczesnych telefonach.
W domach pracuje on zazwyczaj na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz olbrzymich korporacjach. Wiele z nich swoje usługi oferuje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do dobrze działającego i szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych zakładach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pomocą internetu. Tak ważne jest dlatego jego właściwe działanie.
Na szczęście wysokiej klasy, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom jej użytkowników. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Bardzo ważne jednak, aby wprowadzając do korporacji sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to zawodowo na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Posiada bowiem olbrzymią praktykę w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Zasadniczym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w dużej firmie jest przede wszystkim stworzenie właściwego projektu. To właśnie na jego etapie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność kompletnego systemu. 
WNCG Akademia WiFi ma w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale też stosowne ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy oferowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim przedsiębiorstwie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi doskonale zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega sprawne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również sprawnych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży potrafią zebrać te wszystkie potrzebne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Poza tym w swoich działaniach opierają się o standardy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego projektu podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych zapewniają nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są zazwyczaj w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład skontrolować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich. Mają również klientów zagranicznych. Znajdź ich wpisując w internecie „site survey wifi” czy „badanie zasięgu sieci wifi”.