Telefon w zegarku dla dziecka

W dzisiejszych czasach trudno spotkać  wśród uczniów szkół podstawowych a tym bardziej gimnazjów dziecko, które nie posiadałoby własnego telefonu komórkowego.   Niektórzy rodzice uważają je za zmorę współczesnej cywilizacji, która zabiera dzieciom ich dzieciństwo, ale niestety pracujący rodzice muszą mieć kontakt ze swoja pociechą, która np. sama wraca ze szkoły i musi w domu poczekać na rodziców. Wiadomo, że sytuacja taka nie dotyczy kilkulatków, ale te z kolei ochoczą grają w gry na smart fonach swoich rodziców.

Niestety dzieci, z konieczności wyposażone przez opiekunów w telefon komórkowy, często przez swoją nieuwagę niszczą je lub gubią. Upadki i noszenie w plecaku przyczyniają się w głównej mierze do awarii urządzeń posiadanych przez dzieci.

telefon w zegarku

Jest jednak urządzenie, które pozwoli na kontakt z dzieckiem i jest w mniejszym stopniu narażone na awarie niż „komórka”.  Jest to telefon w zegarku, tak zwany smartwatch. Urządzenie to wyglądem przypomina tradycyjny zegarek i dziecko nosi go na ręku.  Posiada kartę SIM i może nawiązywać połączenie z innymi numerami i je odbierać. Smartwatch posiada także lokalizator dziecka GPS, pozwalający np. prześledzić drogę dziecka ze szkoły do domu lub sprawdzić, gdzie dziecko aktualnie się znajduje.  Całość za pomocą specjalnej aplikacji w swoim telefonie kontrolują oczywiście rodzice. Oni też maja wpływ no to, z którymi numerami dziecko może nawiązywać połączenia a z którymi nie.

Wiadomą rzeczą jest, że smart fon oferuje o wiele więcej możliwości, jak dostęp do Internetu, wykonywania fotografii , granie w różnego rodzaju gry i młodzieży trudno będzie z tego zrezygnować. Tutaj ogromna role odgrywa więc stanowisko rodziców, zwłaszcza, że w odróżnieniu od dostarczających rozrywki smartfonów, smartwatche to niezastąpione urządzenia w wymiarze praktycznym, które nie tylko pozwalają na kontakt z dzieckiem, ale działają w szerszym wymiarze troski o jego bezpieczeństwo. Nie są  „kolejnym gadżetem”, ale przydatnymi urządzeniami, pozwalającymi sprawować cichy nadzór nad poczynaniami naszego dziecka w fazie jego wchodzenia w samodzielność. Pozwalamy mu iść po raz pierwszy samodzielnie do szkoły lub kolegi i wiemy, że jest tam, gdzie być powinno. Ponadto zawsze możemy się z nim skontaktować, a ono z nami. Przyjazna forma zegarka sprawia, ze urządzenie jest o wiele mniej narażone na zgubienie lub uszkodzenie niż smartfon. Czy smartwatch może zastąpić telefon? Z pewnością tak! Zwłaszcza z perspektywy rodziców. To bardzo przydatne urządzenie łączące wiele funkcji, wszechstronne i użyteczne. Warto w nie wyposażyć swoje dziecko.