Kurs spedytora Katowice

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat można zauważyć, że znacząco rozwinął się zarówno transport krajowy jak i międzynarodowy. W konsekwencji tego coraz więcej mężczyzn pracuje zawodowo jako kierowca. Z pewnością wiąże się to z adekwatnym do tego wynagrodzeniem, które musi być dość wysokie, w końcu praca ta łączy się z wieloma wyrzeczeniami. Osoby dopiero szukające pracy jako kierowca w transporcie drogowym muszą oczywiście posiadać właściwe do tego kategorie prawa jazdy. To jednak nie wystarcza. I w tym momencie zaczynają się dopiero problemy. Zatrudnienie jako kierowca w transporcie regulują bowiem właściwe przepisy prawne. Osoby ubiegające się o zatrudnienie w tej branży niejednokrotnie nie zdają sobie nawet sprawy, że jeśli ich praca ma mieć związek z przewozem rzeczy lub osób muszą mieć do tego odpowiednią licencję czy certyfikat.

W zależności bowiem od rodzaju wykonywanych przewozów stosuje się inne regulacje. Jeśli na przykład mamy zamiar prowadzić zawodowo pojazdy przekraczające dziewięć miejsc, niezależnie od tego czy jest to przewóz krajowy czy międzynarodowy niezbędna może okazać się tutaj licencja na transport. Nie jest to już bowiem przewożenie okazjonalne. W dodatku trzeba jeszcze spełniać określone warunki, aby taką licencję uzyskać. To samo dotyczy przewozu rzeczy.
Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy, bo o nim mowa jest tutaj wymagany. Uprawnia on bowiem do uzyskania:
– licencji oraz zezwolenia na wykonywanie krajowego i międzynarodowego zarobkowego transportu drogowego osób lub rzeczy.
– licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym lub pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.
– licencji spedytora – na wykonywanie pośrednictwa w zakresie wykonywania transportu drogowego rzeczy.

Jeśli chcesz więc wykonywać zawodowo tego typu pracę, warto w pierwszej kolejności zapisać się na odpowiednie szkolenie. Ma ono na celu przygotować Cię do państwowego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy.
Bez zastanowienia warto dlatego udać się do Śląskiego Centrum Szkolenia Kierowców. Wielką zaletą tego miejsca jest fakt, że oprócz szkolenia możemy tu także przystąpić do egzaminu. W dodatku wiedza, którą zdobędziemy na kursie da nam możliwość nie tylko zdać egzamin, ale również samodzielnie pełnić funkcję zarządzającego transportem. Szkolenie odbywa się jedynie w trzy weekendy, nie musimy więc brać do tego urlopu. Po jego zakończeniu otrzymamy zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Nie czekaj więc, tylko już dziś zapisz się na kolejny kurs spedytora Katowice. Dogodna lokalizacja ośrodka z pewnością ułatwia dojazd. Jako nieliczni oferują szkolenie na przewóz rzeczy oraz osób w tej samej cenie oraz zapewniają dostęp do testów i niezbędnych materiałów. Skorzystaj więc z okazji.