Budowa domów Kutno

W ostatnich czasach przyglądając się wielu rozpoczętym już budowom na peryferiach miast, a czasami nawet na naprawdę spokojnej wsi, można zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma kluczowymi czynnikami. Nie tylko chodzi tutaj o trend, ponieważ i tak współcześnie dominuje standardowy styl budowy. Chodzi tutaj jednak na przykład o oszczędność energii cieplnej. Mnóstwo ludzi w ten sposób chce dostosować się poniekąd do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się przede wszystkim ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co powtarzają ludzie, dom z drewna potrafi przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na takie rozwiązanie, bardzo ważne, aby wybrać właściwy projekt, wszystko dokładnie zaplanować, a przede wszystkim zdecydować się na idealne do tego drzewo.

dav


Mnóstwo osób myśli bowiem, że każde drewno jest takie samo, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w standardowym budownictwie, stosowane drzewo musi być zdrowe, proste oraz bez szkodników. No i oczywiście bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Przeważnie wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Decyduje o tym w dużym stopniu zachęcająca cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie powinniśmy udać się po pierwszorzędne i prawidłowo zaimpregnowane drzewo? Jaka firma zagwarantuje nam krokwie, a także inne drewniane elementy najwyższej jakości?
Nie zastanawiając się dłużej warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on niedaleko Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na tego typu działalności.

Produkty wytwarzają bowiem przez trak ramowy, trak taśmowy oraz wielopiłę. W związku z tym zajmują się przede wszystkim przerobem drewna wielkogabarytowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
W dodatku wielu klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno przerabiane w Tartaku Halama pochodzi tylko z lasów, w których prowadzona jest prawidłowa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których wycinane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest potwierdzone certyfikatem FSC.
Tartak z Leśniewic swoje usługi kieruje nie tylko do klientów z Gostynina i okolic. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą otrzymać tam drewniane elementy wielkogabarytowe niezbędne na przykład do budowy dachu. Posiadają też własny transport, dzięki czemu szybko i sprawnie mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Firma ta specjalizuje się jednak w produkcji więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują też ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiej właśnie firmy, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a z pewnością traficie na ich stronę.