Kraków, wymarzonym miejscem na wesele

Sala bankietowa
Sala Bankietowa Hotelu Witek

Szukając miejsca, w którym odbędzie się nasze wesele, zazwyczaj jesteśmy bardzo wybredni, bo przecież to nasze, jedyne wesele w życiu i musi być po prostu wyjątkowe. Według tradycji ślub i przyjęcie weselne, powinno odbyć się w miejscowości, z której pochodzi Panna Młoda. Jednak nie zawsze tak jest i pary często na to ważne wydarzenie, wybierają zupełnie inne miasto. Spośród tak wielu miast w Polsce, to jedno wydaje się szczególnie wyjątkowe i atrakcyjne pod względem ślubu i wesele. Mowa tu oczywiście o Krakowie. Dlaczego to miasto tak bardzo przyciąga, że aż chce się tam powiedzieć sakramentalne tak”?

Kraków ma klimat

Tak po prostu. Ciężko o drugie takie miasto w Polsce o tak nadzwyczajnym klimacie. Wąskie uliczki, przepiękny rynek, stare kamienice i dzielnice żydowskie, setki kawiarni, piękne alejki nad Wisłą. To wszystko składa się na znakomitą całość i fakt, że przyjeżdżając do Krakowa, chce się tam wracać. Dodatkowo Kraków jest miastem ludzi młodych, wiele Uniwersytetów na naprawdę wysokim poziomie sprawia, że aż roi się tam od szczęśliwych młodzieńców, przeżywających najwspanialszy okres w swoim życiu. Dodatkowo na każdym kroku turyści, zaciekawieni i zauroczeni tym wszystkim, co tu zastali, robiący fotografie co kilka sekund.

Ten krotki opis mia na celu wprowadzenie w niepowtarzalny i uroczy klimat Krakowa. To wszystko sprawia, że Kraków jest wymarzonym miejscem na ślub i wesele. Z pewnością pozostaną po nich wspaniałe wspomnienia i przepiękne zdjęcia w fotoalbumie.

Liczne sale weselne

Oprócz niepowtarzalnego klimatu, który przyciąga młode pary do Krakowa, dodatkowo to miasto oferuje bardzo duży wybór sal weselnych o bardzo wysokim standardzie, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gości. Oczywiście trzeba się też liczyć z wyższymi kosztami organizacji takiego przyjęcia, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na ścisłe centrum Krakowa. Jednak to tylko jeden dzień w życiu, na którym raczej nikt nie chce oszczędzać, więc warto by wesele było takie, jak sobie wymarzyliśmy.

Hotel Witek w Krakowie

Hotel Witek w Krakowie

A może wesele w górach?

Z Krakowa do Zakopanego to już tylko przysłowiowy rzut beretem. Dobrym pomysłem może być ślub w Krakowie, a wesele w Zakopanem. Góralskie wesele to marzenie wielu par, dlaczego więc nie urzeczywistnić tych fantazji. Czas dojazdu to ok 2h. Wynajęcie autokaru dla gości weselnych to przecież żaden problem. A wesele w górach brzmi naprawdę dobrze. Więc warto przemyśleć tę propozycję, zwłaszcza jeśli jesteśmy pasjonatami i miłośnikami górskich wycieczek po pięknych tatrzańskich szlakach.