Lombard – szybka gotówka bez zbędnych pytań!

Kiedy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie zastrzyku gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Niestety okazuje się, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypełnić mnóstwo formalności i jeszcze donieść odpowiednie dokumenty dotyczące naszych zarobków. W dodatku nie mając stałego źródła dochodu często bank odmawia nam udzielenia pożyczki.
Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje na przykład do… lombardu. Bez zbędnych formalności możemy dostać tam nawet kwotę 200 zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomy przedmiot w zastaw na konkretny czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
Poza tym nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie obchodzi czy mamy nieustanny dopływ gotówki czy nie. Jeśli w określonym czasie nie zwrócimy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie po prostu na własność lombardu.
Mnóstwo osób nie udaje się do lombardu, gdyż nie ma pojęcia jakie rzeczy można tam pozostawić. Okazuje się, że w praktyce możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Przeważnie są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy cenna biżuteria. Rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki także się zdarzają. Bez względu na to co chcemy zanieść do lombardu najważniejsze, aby rzecz ta miała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie dostaniemy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje również i rzeczoznawca, który wnikliwie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ustala tym samym kwotę udzielonej pożyczki, aby nie przekroczyła ona wartości przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Pamiętajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. Tym samym w różnych punktach możemy otrzymać kredyt na innych zasadach oraz określony przedmiot może zostać oszacowany również na inną kwotę.
Przyglądając się sprawom formalnym, wystarczy wyłącznie dowód osobisty czy prawo jazdy w celu podpisania umowy pożyczki. Kluczowe jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które natychmiast potrzebują zastrzyku wspomagającej ich gotówki jest to najlepsze wyjście. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty nasz przedmiot przepadnie. W przypadku telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma także wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam niezaplanowany wydatek i szybko potrzebujecie dodatkowej gotówki, atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Nie wiecie gdzie dokładnie się on mieści? Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie we właściwe miejsce.