Jak walczyć z drewnojadami?

Nie każdy z nas wie co oznacza tak naprawdę proces fumigacji. Mimo, że być może już kiedyś obił nam się o uszy ten termin, to często nawet nie wiemy do jakiej dziedziny życia się on odnosi. Osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych być może miały już okazję zaobserwować proces fumigacji, gdy pod dachem u sąsiadów zagnieździły się szkodniki drewna. W sytuacji gdy ktoś prowadzi firmę produkcyjną, która wysyła swój towar na paletach za granicę, pewnie więcej da mu do myślenia termin jakim jest fumigacja palet eksportowych. Fumigacja jest bowiem metodą likwidacji insektów z drewnianych elementów znajdujących się w naszym domu.

Jak pozbyć się korników? Okazuje się jednak, że to nie korniki robią totalne zniszczenia w drewnianych elementach dachów, kościołów, domków z bali, a także innych dekoracjach z drewna. Odpowiedzialne są za to w głównej mierze spuszczel pospolity czy kołatek domowy.

Szkodniki drewna zwalczanie za pomocą fumigacji

Co tak naprawdę oznacza fumigacja? Proces ten odnosi się bowiem do dezynsekcji szkodników żerujących w przetworzonych już drewnianych elementach naszego domu. Ich obecność można zauważyć przez pojawiające się niewielkie otwory i wyżłobienia oraz towarzyszące temu charakterystyczne chrobotanie. Insekty te preferują bowiem życie w krokwiach, belkach podporowych, legarach, a także w schodach i parkietach w domu. Mimo, że metod dezynsekcji jest wiele, fumigacja jest jedynym sposobem na skuteczne pozbycie się szkodników znajdujących się w najtrudniejszych zakątkach naszego domu. Metoda ta polega na zaizolowaniu całego budynku odpowiednią folią i wpuszczeniu do wnętrza gazu. Najczęściej stosowany jest tu fosforowodór, bardzo bezpieczny dla materiału na którym jest przeprowadzana fumigacja. Dzięki fumigacji mamy pewność, że szkodniki nie przemieszczą się na inne drewniane elementy w domu.

Jeśli więc w swoim domu zauważyliście charakterystyczne otwory w drewnie i potrzebujecie pomocy, aby pozbyć się z domu szkodników skontaktujcie się z firmą Corneco.pl. Więcej na temat walki z drewnojadami dowiecie się na stronie https://szkodnikidrewna.com.