Czym jest rentgen stomatologiczny? Przyjrzyjmy się bliżej temu badaniu.

RTG zębów, to po prostu prześwietlenie. Pozwala stomatologowi ocenić stan uzębienie zarówno przed leczeniem, jak i także po leczeniu. W stomatologii wykonuje się zdjęcia punktowe, jak i także RTG wszystkich zębów. Jak przebiega wykonanie tego badania?

Sporo możliwości

Tomografia szczęki czy też rentgen stomatologiczny pozwala dentystom ocenić sytuację przez samym rozpoczęciem leczenie, co na pewno zwiększa jego skuteczność. Niektórzy z pacjentów jednak obawiają się, czy badanie to wykonywane kilka razy w roku przypadkiem nie jest szkodliwe. Oczywiście o każdym prześwietlenie (wszystkich części ciała) powinniśmy informować lekarza na bieżąco. To on decyduje czy możemy poddać się kolejnemu badaniu, czy też jest to niezbyt zalecane.

Dzięki temu badaniu dentyści mogą wykonywać swoją pracę jeszcze bardziej dokładnie.

Zalety badania rentgenowskiego

Wykonane prawidłowo RTG zębów to pewnego rodzaju baza dla udanego leczenia. Stomatolog podejmuje decyzję o przeprowadzeniu takiego badania po zapoznaniu się bezpośrednio ze stanem uzębienia pacjenta. Jest to świetny początek rozpoczęcia leczenia kompleksowego zaawansowanych schorzeń. Wykonanie zdjęć zębów pozwala dentystom na wykrycie anatomicznych struktur, które pozostają normalnie niewidoczne. Mowa o kościach żuchwy oraz szczęki, zęby, układ korzeni zębów czy też fragmenty bądź całość szczękowej zatoki.

Niewątpliwie pomaga to dentyście znaleźć wszelkie przyczyny oraz ocenić sam stan rozwoju chorób bezpośrednio w obrębie ustnej jamy. Wspomaga także monitorowanie całego procesu leczenia.

Badania radiologiczne także ułatwia pracę stomatologów, który dzięki niemu ocenić może trafnie stan samego uzębienia pacjenta. Dla pacjentów jest to spora szansa, aby pozbyć się bólu. Naprawdę nie ma co obawiać się tego badania. Będziemy w szoku – to nic nie boli.

Warto zapoznać się z informacjami umieszczonymi na stronie https://www.rentgen-krakow.pl/ i nikt już nie będzie miał żadnych wątpliwości.