Kraków – miasto warte obejrzenia

Planując urlop wakacyjny z rodziną w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę wyłącznie północ lub południe Polski. Miłośnicy błogiego lenistwa wybiorą wczasy nad morzem i relaks na plaży. Ci co preferują bardziej aktywny wypoczynek wybiorą trasy rowerowe w górach, spacery po specjalnych szlakach lub spływy kajakowe. Na ferie zimowe również większość z nas skusi się na wyjazd w góry.

Okazuje się jednak, że w Polsce mamy jeszcze wiele innych miejsc wartych obejrzenia i nie musimy tkwić w stereotypach, że wczasy to tylko wyjazd nad morze, w góry albo w ostateczności na Mazury. Wiadomo, że mają one wiele pięknych widoków i atrakcji do zaoferowania, jednak warto skusić się również na wycieczkę po Polsce poznając pewne miejsca nie tylko z lekcji historii. Z pewnością będzie to wspaniałe doświadczenie i zachęci nas do kolejnych wycieczek i przygód. Warto odwiedzić niektóre rejony na własne oczy i pokazać dzieciom ile pięknych miejsc jest jeszcze do obejrzenia. Stare zamki, ruiny, kościoły, piękne przedwojenne kamienice to tylko niektóre z zabytków.

Kto jeszcze nie był w Krakowie ten swoje kroki powinien skierować właśnie tam. Jest to bowiem jedno z najstarszych miast Polski, a ponadto przed Warszawą był on przez wiele lat stolicą naszego kraju. Jest to miasto pełne zabytków, o których na lekcjach historii usłyszeliśmy niejednokrotnie.

Z pewnością warto tutaj przyjechać na dłużej, ponieważ jednodniowa wycieczka nie pozwoli nam na poznanie wszystkich znajdujących się tutaj wspaniałych miejsc. Jeśli chcemy choć na chwilę będąc jeszcze w domu podejrzeć jak pięknym miastem jest Kraków pomoże nam w tym strona internetowa https://www.camerainfo.pl/kamerki/miasta/krakow/krakow-sukiennice. Pod pojęciem „Kraków kamera” znajduje się wiele zamontowanych w tym mieście kamer. Możemy chociażby podejrzeć piękne nawet kilkusetletnie obiekty zabytkowe znajdujące się na Rynku Głównym. Był on bowiem w swoim czasie największym średniowiecznym rynkiem Europy. Sukiennice, kościół św. Wojciecha, kościół Mariacki pozostałości po zburzonym w 1820 roku ratuszu to tylko niektóre z miejsc wartych obejrzenia.

Jeśli niestety nie macie możliwości obejrzenia ich na żywo możecie choć na chwilę przenieść się tam śledząc aktualne wydarzenia na stronie https://www.camerainfo.pl/kamerki/.