Profil plastikowy czy aluminiowy do sufitów?

Profile sufitowe są tworzone za pomocą płócien, które są naciągane na specjalne systemy mocujące – profile. Te ostatnie występują w różnych konfiguracjach. Istnieją różnice w zależności od konstrukcji, materiału, przeznaczenia itp. Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj profilu kupić? 

Rodzaje profili

Te części dekoracyjne są montowane zaraz po oznaczeniu ściany. Dopiero potem zaczynają wbudowywać oprawy oświetleniowe i naciągać samą tkaninę. Ogólnie profile dzielą się na profile ścienne, sufitowe, dzielące i uniwersalne. Według specyfiki projektu i sposobu mocowania tkaniny są podzielone na:

  • profil sufitowy typu harpun;
  • typ klipsa mocującego;

A jeśli chodzi o materiał, istnieją profile plastikowe i aluminiowe do sufitów podwieszanych. Uzyskaj każdą opcję bez problemów. Ale ważne jest, aby wiedzieć, jak odpowiednie będzie dla Twojego wystroju.

Profile sufitowe z PVC

Takie profile są niezwykle elastyczne. Ta funkcja pomaga w przypadkach, gdy trzeba udekorować pokój z zakrzywionymi ścianami. Profil będzie rozprzestrzeniać się na nich, powtarzając krzywe i nie pozostawiają nieestetyczne szczeliny o różnych rozmiarach. Elastyczność umożliwia tworzenie zakrzywionych kształtów, a także umieszczenie ich w małym pomieszczeniu.

Drugą zaletą jest koszt. Jest on niższy niż w przypadku ich aluminiowych odpowiedników. Tworzywa sztuczne są więc bardziej dostępne dla szerokiego grona nabywców. Również w tym przypadku koszt jest uzależniony zarówno od właściwości transportowych, jak i szybkości instalacji. Przez wagę, profile są lekkie, tak, że mogą być transportowane do żądanego obiektu nie jest bardzo trudne.

Profil jest dość mocny. Pozwala na montaż do pięćdziesięciu metrów kwadratowych powierzchni podłogi. Nie należy zapominać o innych zaletach tego materiału. Wkręcanie wkrętów samogwintujących jest dość proste, należy wykonać dla nich otwory. Jest to bardzo istotne, jeśli podczas instalacji w pomieszczeniu znajdują się meble.

Profile aluminiowe

Tego typu konstrukcje występują również w różnych wersjach jakościowych. W najlepszym przypadku powinny być bardzo mocne, ale nie za ciężkie. Są płaskie, co pozwala na stworzenie optymalnego wystroju bez obawy, że taśma będzie wyglądać na odkształconą.

Profile z łatwością utrzymują nawet najcięższe płótna, których powierzchnia może wynosić nawet do stu metrów kwadratowych. Mała szczelina między ścianą a płótnem może być ozdobiona plastikową taśmą maskującą. Po zakupie aluminiowego profilu do sufitów napinanych nie trzeba się martwić o jego wymianę. Nie niszczy się z biegiem lat, pozostając na długi okres czasu.