Zabiegi kosmetyczne – czy można w ich przypadku stosować znieczulenie?

Zabiegi kosmetyczne z reguły wiążą się z odczuwaniem dużego dyskomfortu czy nawet bólu. Stare porzekadło mówi: Chcesz być piękna/y, to cierp. Nie musimy się jednak na to zgadzać. Współcześnie, mamy do wyboru szereg najróżniejszych środków, które wykazują działanie znieczulające lub minimalizujące odczuwanie bólu. Nadal jednak, wiele z nich powoduje różne efekty uboczne – jak chociażby wzmożone krwawienie w miejscu wykonywania zabiegu. Zdecydowanie jednak najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które zagwarantuje nam całkowicie bezbolesne wykonanie tatuażu czy makijażu permanentnego, jest maść TKTX. Co warto na jej temat wiedzieć? Czy rzeczywiście jest ona skuteczna a przede wszystkim – kto może ją stosować? Na te jak również i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Stosowanie maści znieczulającej – jak wygląda jej aplikacja?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o maść znieczulającą, jest sam sposób jej stosowania. To, co należy z całą mocą podkreślić to fakt, że stosowanie maści nie wymaga wspomagania jej innymi środkami niwelującymi ból. Wystarczy, że posmarujemy miejsce, w którym wykonany ma zostać tatuaż, kolczyk czy makijaż permanentny i już. Maść TKTX działa jak naturalny bloker bólu. W miejscu, które jest nią posmarowane, receptory nie wysyłają informacji o bólu do mózgu. Co więcej, maść ta nie powoduje żadnych skutków ubocznych, jak – w przypadku innych środków przeciwbólowych – rozrzedzenie krwi czy opuchlizna danego miejsca. Dzieje się tak ze względu na jakość oraz rodzaj składników – w większości pochodzenia naturalnego – które wchodzą w skład maści. Nie można jednak zapominać, że poza tymi składnikami, znajdują się w maści substancje chemiczne i to właśnie one zatrzymują przekazywanie informacji o bólu pomiędzy komórkami nerwowymi.

Przed zastosowaniem maści – nie zapomnij!

Tak samo, jak w przypadku każdego innego produktu znieczulającego, tak i w przypadku maści TKTX niezbędne jest dokładne zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na ulotce. Postępując według nich, maść nie tylko będzie skuteczna ale też i całkowicie bezpieczna. Zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na ulotce jest obowiązkowe nie tylko w przypadku maści TKTX ale każdego innego środka znieczulającego.