Biustonosze na duży biust – dla kogo najlepsze?

biustonosze na duży biust

Kobiety o dużym biuście, nierzadko borykają się z problemem doboru odpowiedniego dla nich biustonosza. Prawdą jest bowiem, że głównym zadaniem biustonosza jest nie tylko utrzymanie piersi w odpowiedniej pozycji, ale też i wyeksponowanie ich w estetyczny sposób. Biustonosze na duży biust powinny być zatem zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko nigdzie nie uciskać, ale też skutecznie utrzymać i wyeksponować biust. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Sprawdźmy!

Głębokie miseczki – to podstawa

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jeśli mowa o wybraniu odpowiedniego biustonosza na duży biust, jest dobranie właściwego rozmiaru miseczki. Powinna być ona na tyle głęboka, aby nie tylko pasowała do rozmiaru, ale też skutecznie utrzymała piersi. Co do zasady, biustonosze na duży biust są z reguły bardziej zabudowane, co pozwala zapobiegać potocznie nazywanemu “wypływaniu” piersi. To także gwarantuje komfort noszenia. To jednak nie wszystko, o czym należy pamiętać przy wyborze biustonosza dedykowanego dla pań o dużym biuście. 

Szerokie ramiączka – gwarancja komfortu

Duży biust jest najczęściej domeną pań o rozmiarze plus size. Właśnie z tego względu, kiedy planujemy zakup stanika, należy zwrócić uwagę na jego ramiączka. Powinny być one możliwie jak najszersze, dzięki czemu, nie będą wbijać się w ramiona, a co za tym idzie – nie będzie ich widać, kiedy założymy np.bardziej dopasowaną bluzkę. 

Skorzystaj z pomocy brafitterki

Bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy kupić biustonosz na duży biust, jest skorzystanie z pomocy brafitterki. To osoba, która nie tylko dobierze odpowiedni rozmiar biustonosza, ale też pomoże ona w dopasowaniu fasonu idealnego do naszej sylwetki. Brafitterka ma za zadanie zadbać, aby wybrany biustonosz nie tylko idealnie podkreślał biust i eksponował go w odpowiedni sposób, ale też aby był on dopasowany do rozmiaru i rodzaju biustu. Jeśli będziemy pamiętać o wszystkich, opisanych wyżej radach, z całą pewnością uda nam się dokonać zakupu idealnego biustonosza, który sprawi, że poczujemy się naprawdę seksownie i kobieco.