Nagrobki ekskluzywne – czyli jakie?

zakład kamieniarski Kielce

Wybór nagrobka, wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się początkowo wydawać. Pierwszą, a zarazem najważniejszą kwestią, od której trzeba zacząć przygotowania do złożenia zamówienia na wykonanie nagrobka, jest wybranie najlepszego zakładu kamieniarskiego. Rzetelne i solidne wykonanie nagrobka przez zakład kamieniarski Kielce sprawi, że nagrobek lub pomnik, przetrwają wiele, długich lat. O czym jeszcze należy pamiętać, kiedy planujemy zakup nagrobka? Czym są nagrobki ekskluzywne? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Skontaktuj się z zarządcą cmentarza

Nagrobki ekskluzywne wyróżniają się przede wszystkim bardzo niestandardowym designem, a także wymiarami. Jeśli zatem planujemy złożenie zamówienia na tego rodzaju nagrobek, koniecznie powinniśmy zacząć od rozmowy z zarządcą cmentarza. Najważniejszą informacją dla nas, będą dopuszczalne wymiary nagrobków obowiązujących w danej nekropolii. Trzeba bowiem podkreślić, że wymiary te ustalane są indywidualnie i są zależne od wielu czynników. Wśród nich, jednym z najważniejszych jest powierzchnia cmentarza oraz ilość dostępnych miejsc. Nie bez znaczenia będzie także rodzaj podłoża, na którym usytuowana jest nekropolia. Posiadając wszystkie, wymienione wyżej informacje, możemy udać się do zakładu kamieniarskiego celem złożenia zamówienia.

Ekskluzywny nagrobek – czym się charakteryzuje?

Złożenie zamówienia na wykonanie ekskluzywnego nagrobka to przede wszystkim wybranie projektu oraz materiału, z którego taki nagrobek będzie wykonany. Ekskluzywne nagrobki posiadają przede wszystkim fantazyjnie wykonane tablice napisowe. Bardzo często też sama płyta nakrywowa posiada niestandardowy kształt. Mogą też pojawiać się dodatkowe elementy, takie jak serca, anioły czy krzyże, które wykonywane są z kamienia. Każdy szanujący się zakład kamieniarski, ma przygotowane portfolio z realizacjami, które będzie stanowiło wskazówkę, co do wyboru finalnego kształtu nagrobka ekskluzywnego.