Awaryjne otwieranie auta – co robić w sytuacji kiedy auto się zatrzaśnie?

awaryjne otwieranie auta Poznań

Z pewnością każdy kierowca przynajmniej raz w życiu miał sytuację, w której jego samochód nie chciał się otworzyć. Taki stan rzeczy, może być spowodowany najróżniejszymi przyczynami. Jedną z najczęstszych z nich, jest awaria zamka centralnego. Może też ją spowodować niska temperatura oraz nieprawidłowa eksploatacja zamka. Zamarznięty zamek nie będzie w stanie prawidłowo reagować na próbę otworzenia auta kluczykiem. Inną z przyczyn, która powoduje że nie możemy otworzyć auta w sposób tradycyjny, jest rozładowany kluczyk. Awaryjne otwieranie auta Poznań, to miejsce, w którym bez problemu poradzimy sobie z wyżej wymienionymi problemami. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy pilnie otworzyć samochód, a ślusarz nie jest w stanie dojechać na czas? Sprawdźmy.

Metoda otwierania samochodu „na wieszak”

W sytuacji kiedy mamy do czynienia zatrzaśniętym kluczykiem w środku samochodu, dobrym pomysłem jest zastosowanie metody otwierania samochodu „na wieszak”. Metoda ta nie jest jednak do końca bezpieczna, ponieważ jeśli nie wiemy jak prawidłowo ją wykonać, możemy uszkodzić auto. Polega ona na włożeniu między szczelinę pomiędzy słupkiem a drzwiami gumowej poduszki a następnie pompowanie jej. Następnie, pomiędzy powstałą szparę wciskamy delikatnie druciany wieszak. W ten sposób jesteśmy w stanie dostać się do zamka auta. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu tego typu pracy, ponieważ w bardzo prosty sposób jesteśmy w stanie uszkodzić zarówno mechanizm otwierania drzwi, jak również lakier samochodu. Naprawa takiego zamka czy lakierowania auta to znacznie większe wydatek, niż ten, które poniesiemy przy wezwaniu profesjonalisty do otwierania awaryjnego samochodów.

Zawsze miej przy sobie numer do ślusarza

Każdy kierowca powinien mieć przy sobie numer do zaufanej firmy ślusarskiej. Numer ten może okazać się niezbędny właśnie w sytuacji, kiedy zatrzaśnie nam się samochód. pamiętajmy, że przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo. Najczęstszą z nich jest awaria zamka centralnego. Nawet jeśli uda nam się otworzyć samochód domowymi metodami, nie jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić mechanizmu działania zamka centralnego. Właśnie dlatego, dobrze jest od razu zadzwonić po profesjonalną pomoc w tym zakresie.