Jaki rodzaj odpadów zaliczamy do gruzu?

kontenery Legnica cennik

Zorganizowanie generalnego remontu w domu lub mieszkaniu, to nie lada wyzwanie. Nie chodzi tylko o zatrudnienie odpowiedniej ekipy remontowej, ale też o zadbanie o to, aby w prawidłowy sposób zutylizowane zostały odpady powstałe w wyniku prac remontowych. Jednym z najbardziej problematycznych rodzajów odpadów jest gruz. Kontenery Legnica cennik, które dedykowane są do składowania gruzu powstałego w czasie remontu, a następnie zabierane w odpowiednie miejsca w którym gruz jest utylizowany, to obecnie standard. Gdzie jednak zamówić odpowiedni kontener? Od czego powinna zależeć jego wielkość? I najważniejsze – co może nam grozić za nieprawidłowe utylizowanie odpadów takich jak gruz? Sprawdźmy. 

Odpady, które określane są jako gruz 

Skoro wiemy już, dlaczego utylizacja odpadów takich jak gruz jest niezwykle istotna i dlaczego należy zadbać o to, aby były one składowane w odpowiedni sposób, pora dowiedzieć się, co tak naprawdę zalicza się do gruzu. W pierwszej kolejności oczywiście są to wszelkiego rodzaju cegły. Chodzi o cegły całe jak i pokruszone. Gruzem określamy także wszelkie elementy armatury łazienkowej. Nie można też zapominać o tym, że jako gruz określamy także wszelkiego rodzaju ścianki działowe. Mowa zarówno o tych wykonanych z karton-gipsu, jak i tych, które wykonane są z innych materiałów. Framugi okien to także gruz. Wszystkie te odpady, powinny znajdować się w dedykowanych do ich składowania oraz utylizacji kontenerach.

Jak dopasować wielkość kontenera do ilości gruzu?

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną kwestią, jest dobranie odpowiedniego rozmiaru kontenera do ilości generowanego przez nas gruzu. Kontenery na gruz dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych. Kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniego kontenera na gruz, jest oszacowanie ilości ton gruzu, które mogą powstać w wyniku remontu. Oczywiście wiadomo jest, że nie zawsze uda nam się to precyzyjnie określić. Jednakże widełki wagowe, którymi określane są rozmiary kontenerów, są dość elastyczne. Tym samym, jeśli podamy firmie konkretną ilość ton gruzu, którą szacujemy, że możemy wygenerować w trakcie remontu, otrzymamy odpowiedni do jej wielkości kontener. Za mały lub zbyt duży kontener, to dodatkowe koszta. W pierwszym wariancie, będziemy prawdopodobnie musieli zapłacić za drugi kontener, jeśli w jednym cały gruz się nie zmieści. W sytuacji jeśli kontener jest za duży, po prostu przepłacamy za jego wielkość.