Zalety klamek mosiężnych

klamka mosiężna

Kiedy budujemy dom, zwracamy uwagę na wiele, istotnych szczegółów, które ostatecznie wpłyną na jego wygląd. Ważne jest dla nas nie tylko to, jakie materiały zostaną wykorzystane do zbudowania domu. Istotne jest też to, z jakich materiałów będą wykonane elementy dodatkowe. Jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o budowę domu i jego wykończenie, są oczywiście klamki. Mowa tutaj nie tylko o klamkach do drzwi, ale także i o tych, które dobieramy do okien. Klamka mosiężna, to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa i wysokiej jakości. To też zapewnienie estetycznego wyglądu poszczególnych pomieszczeń. Na co jednak zwrócić uwagę, kiedy wybieramy klamki mosiężne? Co będzie dla nas najistotniejsze w tym aspekcie? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym niniejszym artykule. 

Mosiądz – dlaczego to dobry materiał do produkcji klamek?

Pierwszą kwestią, od której należy zacząć rozmowę na temat klamek jest to, dlaczego właśnie mosiądz uważany jest za jeden z najlepszych materiałów do ich wykonania. Oczywiście zdecydowanie najważniejsza w tej dyskusji jest wytrzymałość mosiądzu. Jest on odporny na działanie wilgoci, zbyt niskich oraz bardzo wysokich temperatur. Wykazuje wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, mosiądz jest materiałem niezwykle plastycznym. W związku z tym, możemy bez problemu dopasować nie tylko kształt klamki do naszych potrzeb, ale też np. jej zdobienie. Między innymi te argumenty przemawiają na korzyść, jeśli chodzi o wybór klamek do domu czy mieszkania. 

Czy cena klamki mosiężnej jest wysoka?

Ostatnią kwestią, o której nie można zapomnieć przy wyborze klamki mosiężnej do drzwi zewnętrznych, jest jej cena. Paradoksalnie, mosiężne klamki nie mają zbyt wygórowanych cen. W kontekście ich trwałości oraz możliwości, które daje mosiądz jeśli chodzi o dopasowanie klamki do drzwi, jest to ważny argument. Właśnie z tego względu, coraz więcej osób decyduje się na zakup klamek mosiężnych niż np. tych, które wykonane są ze stali nierdzewnej czy innego materiału. Pamiętajmy jednak o tym, że cena nie jest zawsze powinna być ostatecznym wyznacznikiem tego, na jaką klamkę do drzwi się zdecydujemy.