Zakup kasoterminala – od czego zacząć?

kasoterminal

Kiedy prowadzimy sprzedaż towarów lub usług, musimy zadbać o to, aby była ona w pełni legalna. Do tego celu, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie oczywiście kasy fiskalnej. Nie jest wielką tajemnicą, że te urządzenia aktualnie uważane są za przestarzałe. Nie oznacza to oczywiście, że są niesprawne lub, że nie spełniają swojej roli. Jednakże jeśli chcemy podążać za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi dedykowanymi dla sektora sprzedaży towarów lub usług, dobrym rozwiązaniem jest kasoterminal. To urządzenie, które łączy w sobie funkcję drukarki terminalu płatniczego oraz kasy fiskalnej. Jest niewielkie, dzięki czemu możemy je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Poszerzają się możliwości dotyczące miejsc, w których będziemy sprzedawać nasze usługi lub towary. Na co jednak należy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy kasoterminal? Sprawdźmy.

Kasoterminal – intuicyjne narzędzie niezbędne w sprzedaży

Obsługa klientów nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Szczególnie wtedy ma to miejsce, kiedy tworzą się kolejki. Denerwujemy się wówczas nie tylko my, czyli sprzedawcy, ale też i klienci. Awarie kasy fiskalnej, problem z płatnościami – przyczyn wydłużania się kolejki może być naprawdę dużo. Kasoterminal umożliwia rozwiązanie tych problemów. Pozwala nie tylko na szybkie płatności – również te za pomocą telefonu – ale też generuje paragony czy rachunki. Jest zatem jednocześnie, kasą fiskalną, i terminalem płatniczym. Dzięki temu, że jest to niewielkie urządzenie, zawsze i wszędzie możemy je ze sobą zabrać. To z kolei poszerza nasze możliwości, jeśli chodzi o miejsce sprzedawania naszych usług. Na co jednak należy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy idealny dla nas kasoterminal? 

Parametry techniczne kasoterminal u – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze, jeśli chodzi o zakup kasoterminalu powinno być dla nas to, aby był on możliwie jak najłatwiejszy w obsłudze. Oczywiście wiele też zależy od tego jakiego rodzaju towary czy usługi sprzedajemy. Do obsługi prostych transakcji, na przykład takich w sklepie, doskonale sprawdzi się u nas najbardziej podstawowy kasoterminal. Jest on nie tylko intuicyjny w obsłudze, ale też posiada wszystkie niezbędne funkcje, które oznaczone zostały wygodnymi i czytelnymi ikonami. Te z kolei zdecydowanie ułatwiają jego korzystanie z niego. Nie ma zatem potrzeby odbywania specjalistycznych szkoleń z zakresu urządzenia.