Idealne kolory i wzory do łazienki, czyli jak urządzić stylową łazienkę?

lacobel kolory i wzory
Colored glass material for interior finishing

Aranżacja łazienki w taki sposób, aby pomieszczenie to było nie tylko estetyczne ale i funkcjonalne, wcale nie jest łatwym zadaniem. Za dodatkową trudność można uznać tutaj metraż łazienki, który z reguły nie jest imponujący. Kluczem do sukcesu, jeśli rzeczywiście chcemy mieć estetycznie i ładnie wyglądającą łazienkę, jest dobranie do tego pomieszczenia odpowiedniej kolorystyki oraz potencjalnie wzorów. Lacobel kolory i wzory, to niemalże cała paleta możliwości, jeśli chodzi o stylową aranżację łazienki. W naszym poniższym artykule dokładnie przyjrzymy się temu, na co zwrócić największą uwagę, jeśli chcemy zadbać o stylowy wygląd łazienki. 

Jakie kolory do małej łazienki w bloku?

Aranżacja małej łazienki w bloku to prawdziwe wyzwanie. Należy jednak pamiętać, że możemy sobie z nim poradzić w zasadzie bez większego problemu. Wystarczy, że dopasujemy odpowiednie kolory do tego pomieszczenia. Według jednej z najważniejszych zasad designerskich, w małych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się kolory jasne, czy wręcz pastelowe. Możemy je oczywiście łączyć z ciemniejszymi, czy wręcz kontrastującymi barwami, jednakże trzeba w tym zachować umiar. Fantastycznym, a jednocześnie bardzo modnym pomysłem aranżacyjnym do małej łazienki jest zastosowanie jasnych kolorów na ścianach czy podłodze i uzupełnienie ich ciemniejszymi dodatkami. 

Kolory, które sprawią, że łazienka stanie się pomieszczeniem przytulnym

Funkcjonalność łazienki to jednak nie wszystko. Ważne jest także to, aby zadbać o to, by wnętrze to było jak najbardziej przytulne. Taki efekt także jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki. Wszystkie kolory w ciepłej tonacji, a zatem pomarańcze, żółcienie czy nawet czerwienie sprawią, że nasza łazienka stanie się bardziej przytulna. Warto także pomyśleć o uzupełnieniu takiej palety barw np. o drewniane, lub wykonane z płyty mdf blaty, które będą skutecznie imitować drewno. Takie połączenia sprawią, że nasza łazienka będzie pomieszczeniem, w którym przebywać będziemy z największą przyjemnością.