Doczepianie włosów – poznaj najlepsze metody!

metody doczepiania włosów

Sposobów na szybkie przedłużenie włosów jest bardzo dużo. Metody doczepiania włosów cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Ze względu na bardzo zróżnicowany ich wybór, możemy wybrać taką, która będzie dla nas idealna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie metody przedłużania włosów są odpowiednie dla naszej skóry głowy.  Różnią się one nie tylko sposobem wykonywania, ale też ceną, czy trwałością. W naszym poniższym artykule, dokładnie przybliżymy państwu najróżniejsze kwestie związane z doczepianiem włosów. Wskażemy także na najważniejsze cechy charakterystyczne wybranych metod.

Jakie są najpopularniejsze metody doczepiania włosów?

Wyróżniamy kilka, najpopularniejszych metod doczepiania włosów. Jedną z nich, wybieraną zdecydowanie najczęściej, jest keratynowa metoda doczepiania włosów. Polega ona na mocowaniu pasm włosów za pomocą pistoletu z pasmami keratynowymi lub przy użyciu zgrzewarki. To, co zdecydowanie jest największą zaletą tej metody, to jej trwałość.

Inną metodą, zdecydowanie szybszą, jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, jest metoda clip in. Polega ona na doczepianiu pasemek włosów do linii ich wzrostu. Zaletą tej metody, jest przede wszystkim koszt. Clip in jest zdecydowanie jedną z tych najbardziej opłacalnych. Mimo to, zabieg trzeba powtarzać za każdym razem, kiedy włosy odrosną. Zaleca się wykonywanie go co około 4 miesiące.

Dla osób, które wykazują skłonność do alergii, bardzo dobrym sposobem na długie włosy jest metoda doczepiania ich na ringi. Polega ona na mocowaniu pasm włosów na obręczach, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Największą zaletą tej metody jest jej koszt. Warto jednak zaznaczyć, że doczepianie włosów na ringi należy powtarzać co kilka tygodni – zależnie od tego jak szybko rosną nasze włosy.

Na czym polega keratynowe doczepianie włosów?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, keratynowe doczepianie włosów jest metodą zdecydowanie najbardziej trwałą i opłacalną. Warto jednak pamiętać o tym, aby taki zabieg wykonywać u doświadczonego fryzjera, który wcześniej pracował już z tego rodzaju metodą. Wymaga ona bowiem ogromnej precyzji oraz techniki. Tylko prawidłowo wykonane keratynowe doczepianie włosów, gwarantuje długotrwały i satysfakcjonujący nas efekt.