Wakacje z dziećmi w Kołobrzegu – jak je ciekawie spędzić?

apartamenty Kołobrzeg

Kiedy wybieramy się na wakacje, bardzo często planujemy, co będziemy chcieli zobaczyć, gdzie się wybrać lub jak spędzić ciekawie czas. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że apartamenty Kołobrzeg cieszą się tak dużą popularnością. Ich lokalizacja pozwala na sprawny dojazd do największych atrakcji turystycznych w Kołobrzegu – niektóre z nich znajdują się w bardzo bliskiej odległości i wystarczy tam po prostu przejść spacerem.

Poza tym, z Kołobrzegu mamy bardzo dobry dojazd chociażby do Mrzeżyna czy Świeradowa-Zdroju, gdzie znajduje się słynne uzdrowisko. Sam Kołobrzeg także jest miejscowością uzdrowiskową. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci. O tym, gdzie warto wybrać się z naszymi pociechami, przeczytacie w naszym poniższym artykule.

Skatepark – dzieci (i nie tylko) go pokochają 

Już niebawem, bo zaledwie wiosną 2023 roku, w kołobrzeskim Podczelu powstanie nowoczesny skatepark. Będzie on wyposażony w najróżniejsze sprzęty, które pozwalają na sportowe wyczyny zarówno na deskorolce, rolkach czy nawet rowerze. Bardzo ważne jest to, że obiekty będą dopasowane do umiejętności osób z nich korzystających. Znajdą się zatem tam proste rampy, które nie będą stanowiły żadnego zagrożenia dla mniejszych dzieci, jak również i skomplikowane przeszkody, które z pewnością będą ciekawym wyzwaniem dla osób doświadczonych w wyczynowych sportach.

Skatepark znajdować się będzie w bliskim sąsiedztwie  bazy noclegowej, co pozwoli  na korzystanie z niego w dowolnym momencie. Nie będziemy musieli nawet odpalać samochodu, aby się dostać do tego skateparku.  Droga zajmie nam nie więcej niż 15 minut piechotą. To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają dla turystów w Kołobrzegu 

Park rozrywki Hossoland – zabierz tam swoje pociechy!

Innym, równie ciekawym miejscem na spędzenie czasu z rodziną jest park rozrywki Hossoland. Zlokalizowany będzie on w bliskim sąsiedztwie trasy ekspresowej s6,co gwarantuje sprawny dojazd do tego miejsca. Co więcej, znajdować się tam będzie blisko 75 budynków oraz około 50 atrakcji turystycznych, przeznaczonych zarówno dla dzieci młodzieży, jak i osób dorosłych.

Z Kołobrzegu, do gminy Brojce, w której  powstaje park rozrywki Hossoland, dojazd zajmie nam nie więcej niż 30 minut. Apartamenty Kołobrzeg, położone w malowniczej dzielnicy Podczele, są zlokalizowane tuż przy drodze, która bezpośrednio prowadzi do trasy S6, a zatem bez najmniejszego problemu będziemy mogli dojechać do tego parku rozrywki.