Paski wybielające – co warto o nich wiedzieć?

paski crest

Na co zwrócić największą uwagę, kiedy planujemy dokonać zakupu wysokiej jakości pasków wybielających? Z tym pytaniem musi zmierzyć się każdy, komu zależy na tym, aby mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech. Ze względu na dużą popularność produktu, którym są paski wybielające, na rynku jest ich ogromny wybór. Zdecydowanie jednak najlepszym i też rekomendowanym przez wielu stomatologów, są paski Crest.  Gdzie możemy je kupić? O czym trzeba pamiętać przy ich stosowaniu? Na te, jak również i na wiele innych pytań dotyczących tego zagadnienia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Paski wybielające – jak działają?

Na samym początku należy podkreślić jedną, bardzo ważną rzecz: Paski wybielające nie zastępują codziennego mycia zębów. Wpływają one tylko i wyłącznie na intensywność koloru naszego uzębienia. Oczywiście zawierają w sobie różnego rodzaju substancje aktywne, które na przykład wzmacniają szkliwo, jednak w żaden sposób nie są one w stanie wyczyścić zębów – szczególnie tych znajdujących się z tyłu jamy ustnej. Dlatego też, kiedy decydujemy się na paski wybielające koniecznie należy pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej.

Czy każdy może stosować paski wybielające?

Produkt, taki jak wspomniane wcześniej paski wybielające, dedykowany jest tak naprawdę dla każdego. Oczywiście, tak samo jak w przypadku niektórych leków czy wyrobów farmaceutycznych, również i tutaj pojawiają się pewne przeciwwskazania. Jednym z nich jest posiadanie dużej ilości plomb – szczególnie na zębach przednich. Stosowanie pasków wybielających w połączeniu z plombami może sprawić, że uzyskamy efekt nie tyle białych zębów, co po prostu widoczne będą odznaczenia kolorystyczne spowodowane przez plomby. Wówczas zamiast pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu, widoczne będą przebarwienia. Nie zawsze też paski wybielające dobrze będą działać z naszym szkliwem. Zęby chore, których zauważalna jest zaawansowana próchnica, również powinny najpierw zostać wyleczone, a dopiero potem można wdrożyć stosowanie pasków wybielających.