Kim jest radca prawny?

Radca prawny Gdańsk

Z pewnością każdy z was słyszał o tym, czym zajmuje się radca prawny. Niestety, bardzo wiele osób mylnie rozumie pojęcie radcy prawnego i adwokata. Wbrew pozorom, mimo iż zakres świadczonych przez adwokata i radcy prawnego usług jest podobne, uprawnienia adwokata są znacznie szersze. Radca prawny Gdańsk, z całą pewnością będzie w stanie nam doradzić w sprawach spadkowych, gospodarczych czy administracyjnych. Podobnie jak adwokat, może nas on także reprezentować w sądzie. Kiedy jednak koniecznie należy zgłosić się do radcy prawnego? Kto może nim zostać? Na te, jak również i na wiele innych pytań dotyczących tego  zagadnienia, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Co trzeba zrobić, żeby zostać radcą prawnym?

Droga do tego, aby zostać radcą prawnym jest niestety bardzo długa. Wymaga nie tylko ukończenia studiów prawniczych, ale również odbycia praktyki i zdania egzaminu radcowskiego. Z reguły cały proces trwa około 10 lat. Prawdą jest jednak, że po ukończeniu studiów oraz spełnieniu wszelkich wymagań dotyczących wykonywania zawodu radcy prawnego, możemy świadczyć usługi jako radcy prawni.  Możemy również wybrać dokładnie zakres spraw, którymi będziemy się zajmować. Z reguły jednak radcy prawni świadczą bardzo szeroki zakres usług – dotyczy on zarówno prawa administracyjnego, gospodarczego czy prawa pracy. Ze wszystkimi problemami, które mieszczą się w ramach wyżej wskazanych działów prawnych, możemy udać się doradcy prawnego.

Jakimi sprawami może zająć się radca prawny?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, radca prawny zajmuje się sprawami z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego a także prawa pracy. Nierzadko jednak zgłaszamy się do radcy prawnego z problemami dotyczącymi spraw spadkowych. Również zawieranie umów cywilnoprawnych – zarówno tych związanych z zatrudnieniem nowego pracownika jak również umowami najmu – to także zagadnienia przecinek z którymi jest w stanie poradzić sobie radca prawny.  Jak zatem nietrudno się domyślić, z usług radcy prawnego może skorzystać każdy – zarówno osoba prywatna jak również przedsiębiorca czy nawet firma. Coraz częściej też nawet w mali przedsiębiorcy decydują się na zatrudnienie radcy prawnego który będzie pomagał im w finalizowaniu najróżniejszych transakcji czy działań z zakresu prawa.